James and the Giant Peach Daydream contest

12. července 2010 v 13:22 | Fantaghira |  Ostatní
Možná vás vyděsil název článku, ale ve skutečnosti není čeho se bát. Jde o soutěž na deviantARTu. Pokusím se přeložit, o co v té soutěži jde.
V "James and the Giant Peach" (James a obrovská broskev) James hledá útěk - od jeho problémů, od smutku z předčasné smrti jeho rodičů, od jeho hrozných tet. S pomocí magicky zvětšené broskve a nových přátel může James přeplout moře a dostat se do vzdálené země, o které vždycky snil. Pro tuhle soutěž si představte, že jste v Jamesových botách a ukažte nám, kam chodíte uniknout skutečnému světu! Ilustrujte magickou krajinu vašich snů a ukažte nám, kam vás vaše představy zavedou. Takhle velká dobrodružství nerostou na stromech, tak nechte svojí představivost stoupat do rozměrů obrovské broskve.
Omlouvám se za kvalitu překladu, originál si můžete přečíst zde.
Každopádně jsem se rozhodla, že se zúčastním. Nejdřív jsem chtěla něco nakreslit, ale všechny pokusy dopadly katastrofálně, tak jsem prohrabala počítač a našla nějaké starší, dosud nezveřejněné) fotky, které šly použít. Ještě jsem je trochu poupravila a bylo to.


curved trees
curved trees - pokroucené stromy
Nutno říct, že takhle ty stromy opravdu rostou, je to proto,m že jsou napadené nějakým červotočem (nebo podobnou potvorou).

a tree
a tree - strom
Občas nejsem moc originální v pojmenovávání fotek a tak. Tady se mi líbí hlavně ten kmen.

behind the leaves
behind the leaves - za listy
Tohle jsem ani nemusela upravovat. Líbí se mi, jak těmi listy prosvítá světlo :)


Jsem si jistá, že nemám šanci vyhrát, ale proč to nezkusit :)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama