Mr. Nobody

16. července 2010 v 15:35 | Fantaghira |  Viděla jsem...

Mr. Nobody

Před chvílí jsem tenhle film dokoukala podruhé a jsem jím naprosto uchvácená. A o co v něm jde?
Nemo Nobody žije na Marsu a je zároveň nejstarším žijícím člověkem i posledním smrtelníkem, protože lidstvo vynalezlo lék na věčné mládí. Nemo vzpomíná na svůj život, či lépe řečeno své životy. Vypráví totiž o svém životě a o různých rozhodnutích, která v něm udělal. Kdyby se ale rozhodl jinak i jeho život by byl jiný. Celé se to točí hlavně kolem tří žen. Tří žen, které si vzal. Každou v jiném životě.

"As long as you don't choose, everything remains possible."

Když jsem film viděla poprvé, byla jsem zmatená - který život je ten jeho pravý? Snažila jsem se tomu ža příliš přijít na kloub, ale řešení je tak jednoduché. Proto jsem si ten film pustila ještě jednou, abych si ujasnila všechny souvislosti. Stačí jenom dávat pozor.

"Every path is the right path."

Ve filmu mě nejvíc nadchnul herecký výkon (mého oblíbeného) Jareda Leto. A hudba byla výborná. Skvěle se k tomu filmu hodila. U filmů jsem se hodně naučila vnímat hudbu, protže občas řekne víc než slova a špatně zvolená hudba může celý film zkazit, což se u Mr. Nobody naštěstí nestalo.

Každopádně tohle není film, který by si měl člověk pustit, když si chce jenom odpočinout a nepřemýšlet. U tohohle filmu se musí trochu přemýšlet, jinak vám bude připadat divný, nesmyslný a jako ztráta času, což ve skutečnosti není.

Ještě mě napadají dva filmy, které mě také uchvátily natolik, že jsem o nich musela ještě dlouho po shlédnutí přemýšlet. Prvním z nich je Eternal Sunshine of the Spotless Mind (Věčný svit neposkvrněné mysli). Ten druhý je The Curious Case of Benjamin Button (Podivuhodný příběh Benjamina Buttona).


trailer pro Mr. Nobody:
zdroj: YouTube

zdroj obrázku: MovieWeb
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Dancek Dancek | E-mail | Web | 16. července 2010 v 15:45 | Reagovat

Ano, film jsem shodou okolností viděl, na začátku týdne. Musel jsem si to pustit i po druhé. Velice skvělý film. Ano, u něj musí člověk přemýšlet, nebo se hned ztratí a nepochopí konec. :-)

2 Jenny Jenny | Web | 28. července 2010 v 20:38 | Reagovat

Aa, konečně někdo, kdo má rád filmy stejně jako já:) O tomhle snímku určitě taky napíšu, viděla jsem ho.. no, není to tak dávno a neskutečně mě fascinuje. Ten nápad, to provedení... Promyšlenost do posledního detailu.

Jareda jsem znala jen z 30 second to Mars, byla jsem v šoku, když jsem ho viděla ve filmu.

Na tvém blogu jsem dnes poprvé, ale jak jsi psala o té hudbě, tak něco podobného jsem teď taky publikovala v jedné recenzičce:) Myslím si to stejné.

3 Fantaghira Fantaghira | Web | 28. července 2010 v 20:46 | Reagovat

[2]: :-) Já jsem Jareda znala už dřív z Requiem for a Dream a ještě jsem ho v něčem viděla. Původně jsem se na to chtěla podívat kvůli němu :D
Jsem ráda, že souhlasíš ohledně té hudby :-) Myslím, že tu recenzi jsem četla...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama