Říjen 2010

Fotím...

31. října 2010 v 13:08 | Fantaghira |  Fotím...
Fotky z mých cest, společně s nějakým krátkým komentářem o místu.
Momentálně k dispozici jsou Mallorca (dvakrát), London, Mauritius, Dublin, Portugalsko (Lisabon+Algarve).

Země, ze které pocházím a kde žiju. Různá města, krajiny...

Fotky všemožných rostlin.

Zvířata, ať už domácí nebo třeba ze zoo.

Co se jinam nevešlo, nebo co jsem nedokázala zařadit.

Dopis

31. října 2010 v 12:42 | Fantaghira |  Píšu...
Kdysi jsem tu zmiňovala, že jsem se zapojila do jedné soutěže tady. Tentokrát probíhá třetí kolo, kdy jsme měli napsat dopis naší oblíbené postavě a domluvit si s ní sraz. Ptala jsem se, jestli ten dopis má být psaný přímo mnou, nebo může být autorem dopisu jiná postava z dané knížky (Dává to vůbec smysl?). Bylo mi řečeno, že je to jedno. Tím líp pro mě. Moc dlouho jsem ani nepřemýšlela, komu bych dopis měla psát. Vzhledem k tomu, že to mělo být něco známějšího, zvolila jsem postavy z Harryho Pottera. Jelikož mám nejraději Poberty (kromě Petra), rozhodla jsem se, že to bude dopis Jamesovi a psát mu ho bude Sirius. Doufám, že se pobavíte.

London: Trafalgar Square

30. října 2010 v 11:02 | Fantaghira |  Cestovatelské
Tentokrát se v Londýně podíváme na Trafalgar Square. Náměstí je známé především díky soše Lorda Nelsona, ale nachází se tam třeba i Národní Galerie. Z vlastních poznatků vám také můžu sdělit, že se tam nachází jedno úžasné knihkupectví a když se dostat na druhou stranu náměstí, tak je to docela obtížné - musíte se dostat přes několik přechodů a zpravidla na všech naskočí červená sotva k nim dojdete :)

London: Buckingham Palace

28. října 2010 v 19:58 | Fantaghira |  Cestovatelské
A jsem tu zpátky s dalšími fotkami z Londýna. Tentokrát to bude Buckingham Palace, sídlo královny a její rodiny. Dovnitř jsem se bohužel nedostala (:D), ale aspoň mám nějaké fotky zvenčí. Před Buckingham Palace se také odehrává ona slavná výměna stráží. Přiznám se, že jsem ani nijak netoužila po tom jí vidět, ale o Velikonocích jsme se tam tak přichomýtly, že z toho mám pár fotek. Ale fotila jsem to z kraje, takže tam nic moc není vidět.

Halloween

26. října 2010 v 12:58 | Fantaghira |  Téma týdne
Napsáno při dnešní přednášce z anorganiky...


Dýně z okna šklebí se
Pod oknem křičí dětí banda
"Koledu nebo vám něco provedu"
Černá kočka na ně prská
Cukroví jim dává stará žena
"Dobrou chuť, děti drahé."
Přinutí se usmát na ně
Děti nečekají, cukroví jí hned
Avšak běda - cukroví je otrávené
Stará žena z okna směje se
Perníček dobře připravila
Děti to teď ještě neví
ale zítra přijdou znova
Nevydrží to teď bez cukroví
Na perníček přijdou zase

V hlubině mysli

25. října 2010 v 15:59 | Fantaghira |  Píšu...

Třetí téma, třetí dílko věnované malému chlupáči z Alfa Centauri.
Nebudu tvrdit, že jsem se při tom snažila o cokoliv. Nesnažila. Psala jsem, jak mě to napadalo a podle toho to vypadá. No co, rozhodně je to umění...

Světle Modrá Pavučinka

23. října 2010 v 15:13 | Fantaghira |  Píšu...

Tentokrát mě dlouho nenapadalo nic, co bych mohla napsat. Ale nápad se nakonec objevil a já se rozhodla, že z něj udělám drabble.

Fantasy

22. října 2010 v 23:49 | Fantaghira |  Téma týdne
Miluju fantasy. To je holý fakt a neznám nic, co by ho mohlo změnit. Těžko říct, kdy jsem propadla kouzlu fantasy. Jasně že jako malá jsem si hrála na princeznu a snila o svém princi na bílém koni. Ale které dítě tohle nedělá? Muselo v tom být tedy něco jiného. Možná to bylo to, že jako dítě jsem se ráda dívala na Xenu - to bylo tak trochu fantasy. Také si vzpomínám na jedno období, kdy jsem četla romány od Julese Vernea, sice je to sci-fi, ale já mám tyhle dva žánry spjaté dohromady.

Když jsem dostala první díl Harryho Pottera, přečetla jsem ho během jediného odpoledne. Bláznovství? Ani ne HP se čte sám. Důkazem budiž přečtení pátého dílu, které mi zabralo 18 hodin. A to jsem to četla ve slovenštině, protože slovenský překlad byl dřív než český. Knížky HP bych tu mohla rozebírat hodně dlouho, na hodně stránek. Mám k nim zvláštní a skoro nepopsatelný vztah. No, třeba někdy jindy...


London: Westminster Abbey

21. října 2010 v 22:39 | Fantaghira |  Cestovatelské
Teď mi dva dny nešel internet a málem jsem z toho zcvokla. Teď se rozhodl ke spolupráci, tak rychle píšu, než si to rozmyslí. A pokračujeme virtuální prohlídkou Londýnem. Dneska jsem sem chtěla dát Westminster Abbey a zjistila jsem, že zase tolik fotek toho nemám, takže dávám čtyři a ještě jsou si hodně podobné. Snad mi to prominete.
Jenom krátce - Westminster Abbey je katedrála (byť v překladu je to opatství), je důležité místo z toho důvodu, že se tu odehrávají korunovace nových králů a královen, a také je zde pohřbeno mnoho slavných lidí (např. Charles Darwin, Isaac Newton, Charles Dickens...). Ale já vevnitř nebyla. Chtěla jsem tam jít, ale nechtělo se mi platit vstupné a mám pocit, že tam byly nějak divně prohlídky. Třeba příště...

London: Big Ben

19. října 2010 v 22:26 | Fantaghira |  Cestovatelské
Mám pocit, že už před časem jsem tvrdila, že sem přidám fotky ze svých cest. Mým problémem je, že fotek mám spoustu, ale abych se tím probrala a vybrala několik nejhezčích, to ne. Ale teď jsem se donutila aspoň k něčemu. Rozhodla jsem se, že začnu Londýnem, což je pro mě radost. Moje nejoblíbenější město... No, problém s fotkami z Londýna je ten, že jsem tam byla dvakrát (léto 2009 a velikonoce 2010), takže mám opravdu z čeho vybírat a abych to moc nekomplikovala, tak jsem se rozhodla, že to vezmu po památkách.
První zastávkou je tedy Big Ben, ačkoliv bych správně měla napsat Houses of Parliament - tak se totiž jmenuje celá budova. Big Ben je vlastně jen zvon ve věži, ale říká se tak celé věži (a zpravidla i celé budově). Co napsat? Když jsem to uviděla poprvé, úplně mi to vyrazilo dech. Samozřejmě jsem věděla, jak to vypadá z obrázků, ale ve skutečnosti mi to přišlo nějaké větší, impozantnější... A umístění hned u Temže tomu na kráse jen přidává.

Ona a stařec

18. října 2010 v 23:30 | Fantaghira |  Píšu...

Chcete-li vědět, o co jde, klikněte na obrázek.

Není to dokonalé - psala jsem to teď. Není to ani moc veselé, přesto si myslím, že konec je dostatečně dobrý na to, aby dokázal vyvolat alespoň nějaký ten malý úsměv... :)

Kterak jsem se vloudila na sraz AK

17. října 2010 v 10:45 | Fantaghira |  Vykecávám se...
Když se na stránkách Autorského Klubu objevily první informace o srazu v Brně, povzdychla jsem si do komentářů, že bych šla, ale nejsem členem AK. Kittanya mi ale napsala, že pokud chci, tak můžu přijít i tak.

Tak se stalo, že jsem včera za pět minut čtyři vystupovala u Brněnského hlavního nádraží. Sraz měl být u skříněk u příjezdové tabule, ale to bych nebyla já, abych si tuhle jednoduchou informaci zapamatovala. Přicházela jsem tedy k nádraží a usilovně přemýšlela, jestli ty skříňky jsou u odjezdové tabule nebo u příjezdové tabule. Řešení bylo vcelku jednoduché - u odjezdových tabulí jsem žádné skříňky nenašla.

Čekala jsem tam u takového sloupu, rozhlížela se, kdo další vypadá, že na něco čeká. Na mobilu jsem měla 16.00, a to jsem začala přemýšlet, jestli přece jen nejsou nějaké skříňky i u odjezdové tabule. To se tam ale už přihnala jakási holka a jenom jsem zaslechla: "Já jsem Kittanya." Tak jsem se šla přidat do hloučku. Sešlo se nás šest - já, Kittanya, Krejdom, Yoshika-chan, Storyteller a david-r92.


10 věcí, které mám ráda

16. října 2010 v 13:37 | Fantaghira |  Vykecávám se...
Už jsem se na pár blozích setkala s jistou hrou, dá-li se to tak nazvat. Jedná se o to, že bloger má napsat, kdo ho do hry zatáhnul, dále pak deset věcí, které má rád, a pozvat dalších deset lidí. Netušila jsem, že dojde i na mě. Nutno říct, že jakékoli řetězové e-maily a vzkazy úspěšně ignoruji, takže mám asi tak sto let smůly a padesátkrát jsem umřela a nikdy se nesetkám se svou osudovou láskou. Nicméně tohle mě docela zaujalo, tak jsem si řekla, že to vyplním.

Do téhle hry mě zatáhla Jenny.

Kůň

14. října 2010 v 18:15 | Fantaghira |  Kreslím...
Moje současná škola mě nutí dělat hrozné věci. Kupříkladu dneska jsme měli odevzdávat protokol, což pro mě znamenalo, že jsem ho musela včera večer napsat. Nevěřili byste, co všechno je člověk jako já ochhoten udělat pro to, aby nudné psaní protokolu oddálil alespoň o pár minut. Když už to vypadalo, že nic neoddálí nepěknou povinnost, přišla má šílená mysl na to, že bych mohla něco nakreslit. Jelikož tu na stole mám kalendář s koňmi, vyhrál to kůň. Nejpřekvapivější na tom celém je, že se mi výsledný obrázek skoro i líbí. Skoro až na nohy. Já prostě neumím nakreslit nohy! Takže na nohy se, prosím, nedívejte.
kůň

Konzerva

12. října 2010 v 18:30 | Fantaghira |  Ostatní
Neumím otvírat konzervy. Teda alespoň ty, na které musíte vzít nějaký speciální nástroj a snažit se jakýmkoliv způsobem dosáhnout toho, aby se ten plechový vršek oddělil od zbytku a vy se dostali k vnitřku. Nicméně, jak mi nebylo dobře, tak jsem si koupila konzervu broskví. A když je nouze, tak jde všechno. Takže jsem tu konzervu nakonec otevřela. Nicméně docela by mě zajímalo, co jsem s tím prováděla, protože jsem tam z kusu toho plechu udělala takovou spirálu. Byla jsem z toho tak konsternovaná, že jsem to musela vyfotit, a teď to ještě dávám sem.

konzerva

Nevíte někdo, jak jsem to udělala??? :D

Zážitek mého života

11. října 2010 v 11:40 | Fantaghira |  Vykecávám se...
V sobotu se mi splnil jeden z mých snů. Je mi jasné, že odteď mě budete mít za ještě většího magora než doposud, ale je mi to jedno. V sobotu jsem totiž konečně viděla naživo svého nejoblíbenějšího hokejistu!

Já ho mám ráda už přes pět let. Sleduji každý jeho odehraný zápas. Sice třeba ne v televizi, protože teď hraje v NHL a časový posun je příliš velký. Ale každé ráno po jejich odehraném zápase kontroluji výsledky, videa ze zápasu a fotky. Raduji se z každého vítězství jeho týmu, z každého jeho vstřeleného gólu. Už přes pět let.

Když se někdy dávno začalo řešit, že by NHL mohla zase začínat v Praze, říkala jsem si, že by tu mohl hrát i Phoenix - v tu dobu tam hrálo pět Čechů (včetně mého oblíbeného). Když jsem se o tom bavila s tátou, tak řekl, že dobře, pokud tu bude hrát Phoenix, tak tam půjdeme. Potom bylo rozhodnuto, že tu skutečně Phoenix začne sezónu proti Bostonu. Připomněla jsem tátovi, že říkal, že tam půjdeme. Neměl námitek, ale měla jsem všechno zařídit. Tak se stalo, že jsem netrpělivě vyčkávala, kdy se začnou prodávat lístky. A když se konečně začaly prodávat, okamžitě jsem je šla koupit. Bohužel jsem měla zakázáno koupit ty nejdražší hned dole u ledu, takže jsme seděli poměrně vysoko.


Podzimní fotky

8. října 2010 v 18:33 | Fantaghira |  Rostliny
Dnešní slunečný den přímo vybízel k tomu vzít foťák a jít něco fotit. A vzhledem k tomu, že jsem ještě neměla žádné pěkné podzimní fotky, bylo jasné, co půjdu fotit. Stromy nezklamaly a hezky pózovaly.

I

Vlk

7. října 2010 v 18:19 | Fantaghira |  Kreslím...
Když jsem sem minule dávala lva, kterého jsem nakreslila, tak jste mi tvrdili, jaký je pěkný a já nevím co ještě. Tak jsem se rozhodla, že vám dokážu, že neumím kreslit :D Ne, tak já to nepotřebuju dokazovat, když vím, že to je pravda, ale občas mě to chytne a musím něco nakreslit, i když vím, že výsledek bude katastrofa. Tak a dost vykecávání.
Tohle má být vlk:
vlk
Akorát půlka věcí tam není pořádně vidět, protože jsem to jenom fotila, ale myslím, že to, co je vidět, tak naprosto stačí :)

Javor

5. října 2010 v 21:05 | Fantaghira |  Rostliny
Vzhledem k tomu, jak bylo dneska ošklivo (déšť, zima, zataženo, vítr), jsem se rozhodla, že sem dám nějakou rozjasňující fotku. Nejdřív jsem chtěla hledat nějaké jarní fotky, alep pak jsem usoudila, že to je zbytečné. Vždyť i podzim může být hezký. Takže přidávám jednu fotky z mé sobotní vycházky na Špilberk. Všimněte si, že strom jaksi ignoruje fakt, že je podzim a měl by začít shazoval listí, a je stále vesele zelený (z větší části) :)
javor

Podzim

4. října 2010 v 18:29 | Fantaghira |  Téma týdne
List pomalu snáší se k zemi,list
přišel podzim, předzvěst zimy
Dozrávají kaštany a ořechy,
déšť urputně bubnuje do střechy

Stromy mění barvu co chvíli
jen proto aby ji pak shodily
Parádníci moji drazí,
teď budete v zimě nazí

Ranní mráz stává se všedním,
raduje se medvěd lední
Zimomřiví úpí tiše,
když mráz na okna vzkazy píše.

Podzim je už u konce,
zima nastupuje tichounce
Však podzim neodešel navždy,
vrací se sem rok každý