10 věcí, které mám ráda

16. října 2010 v 13:37 | Fantaghira |  Vykecávám se...
Už jsem se na pár blozích setkala s jistou hrou, dá-li se to tak nazvat. Jedná se o to, že bloger má napsat, kdo ho do hry zatáhnul, dále pak deset věcí, které má rád, a pozvat dalších deset lidí. Netušila jsem, že dojde i na mě. Nutno říct, že jakékoli řetězové e-maily a vzkazy úspěšně ignoruji, takže mám asi tak sto let smůly a padesátkrát jsem umřela a nikdy se nesetkám se svou osudovou láskou. Nicméně tohle mě docela zaujalo, tak jsem si řekla, že to vyplním.

Do téhle hry mě zatáhla Jenny.


Deset věcí, které mám ráda. (Je to řazené podle toho, jak mi to přišlo na mysl.)

1. Můj pes. Mám ráda zvířata všeobecně, ale přišlo by mi nefér napsat zvířata, když teď svoje zlatíčko skoro nevidím. Zůstal totiž doma, zatímco já jsem na koleji. Ale plánuju si tady někde časem sehnat byt a přivézt si ho sem. Možná jsem barbar, ale jediné, po čem se mi stýská, je můj pes.

2. Hokej. Sama hrát hokej neumím (neumím ani bruslit, když jsme u toho), ale strašně ráda se na hokej dívám. Nedávno jsem byla na zahájení NHL v Praze a podařilo se mi tudíž vidět svůj oblíbený tým s mým nejoblíbenějším hráčem. Nedokážu přesně napsat, co se mi na hokeji tak líbí, ale je to úžasná hra.

3. Kachničky. Nedávno jsem o tom napsala článek, takže snad netřeba více rozebírat.

4. Čokoláda. Víte, jak se dá poznat, že je mi špatně? Nemám chuť ani na čokoládu. Jinak můžu jíst čokoládu kdykoliv a v jakémkoliv množství. Jednou jsem dostala takovou tu velkou Milku a já ji byla schopná sníst najednou. Mimochodem, nepohrdnu ani horkou čokoládou. Nepohrdnu čokoládou v jakékoliv formě.

5. Fotografování. To mě chytlo poměrně nedávno. Dřív jsem víc psala, ale teď zase víc fotím. Dokonce jsem se rozhodla, že si našetřím na lepší foťák, tak jsem na sebe zvědavá. Jak se tak znám, tak nenašetřím nic, ale kdo ví. Třeba se překvapím :)

6. Cestování. Přemýšlela jsem, jestli třeba nedám zvlášť Londýn, ale pak jsem si řekla, že to vezmu obecně. Ráda cestuji, hlavně do teplých krajů. Nejdál, co jsem kdy byla, je asi Srí Lanka a pak Mexiko. Chystám se sem někdy přidat nějaké fotky z mých cest. Mým cestovatelským snem je navštívit Nový Zéland a Trinidad a Tobago (neptejte se...).

7. Fantasy a sci-fi. Tohle zahrnuje spoustu věcí, ale myšlena je hlavně literatura a filmy. Tyhle žánry mám ráda hlavně proto, že jsou tak nereálné, byť u sci-fi to nemusí platit. Ale u obojího jste "uneseni" do jiného světa, kde je skoro všechno možné. Ještě bych chtěla vyzdvihnout jednoho autora, který to sice nepotřebuje, ale já jeho knížky miluju - J.R.R. Tolkien.

8. Hudba. Asi jedna z věcí, kterou tam má většina lidí, ale nemohla jsem si pomoct. Bez hudby by byl svět tak tichý a smutný a celkově bez emocí. Pro mě je hudba určitým druhem terapie.

9. Voda. Ať už jde o plavání, cachtání se, ráchání se a já nevím co ještě, jsem vždycky pro. Zrovna dneska dopoledne jsem si byla zaplavat. Plavání je vlastně jediný sport, který jsem schopná dobrovolně provozovat. Něco jiného je to v moři. Po jistém nepříjemném zážitku odmítám vlézt do moře, když jsou vlny, ale když nejsou, tak se tam báječně plave. Voda zahrnuje i déšť, ale nesmí být zase moc zima, nejlepší je jarní nebo podzimní přeprška, po níž vykoukne sluníčko a je zase hezky. A když na to mám boty (buď takové, které to vydrží, nebo takové, které už jsou zničené), tak skáču do louží.

10. Hamleys. Dobře, tohle není tak docela věc. Je to několikapatrový obchodní dům v Londýně, kde jsou jenom hračky. Nad touhle desátou věcí jsem už musela přemýšlet, ale nic mě nenapadalo. Tak to vyhrál Hamleys. Ten obchod je totiž naprosto dokonalý. Kdo neviděl, nepochopí.

Je mi naprosto jasné, že jsem na něco zásadního zapomněla, ale svého psa jsem tam napsala, tak to nebude tak hrozné.
Teď bych měla vybrat deset lidí, kteří by si to měli taky napsat, ale já nesnáším jakékoliv určování a vybírání, tak to udělám jinak. Kdokoliv, kdo si to přečetl, líbilo se mu to a chtěl by si to taky napsat, tak je srdečně zván, aby si to napsal.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Jenny Jenny | Web | 16. října 2010 v 19:22 | Reagovat

Fajn, že se ti to chtělo vyplňovat;) Taky nemám ráda řetězáky, ale tohle mě celkem bavilo.

Jinak bod 10 je fakt originální. Jsem nevěděla, že něco takového existuje, ale musí to být skvělé místo!

2 Malé Chlupaté Stvoření z Alfa Centauri Malé Chlupaté Stvoření z Alfa Centauri | Web | 16. října 2010 v 19:49 | Reagovat

Taky nepohrdnu jakoukoliv čokoládou (sebezkaženější a sebečervivější, mým střevům to nevadí!)! Co z hudby máš nejradši, můžu-li se takhle nestoudně zeptat :-D
A od pana Tolkiena máš radši Hobita nebo trilogii? To jsem moc zvědavo, já takový zarytý čtenář (i v originále, to je teprve pošušňání) tuhle otázku pokládám často.
Moc fajn seznam věcí, kde určitě nakonec zvítězily (těsně před vodou) kachničky :-)

3 Kikulka Kikulka | Web | 16. října 2010 v 20:53 | Reagovat

Musím uznat, že jsem se pobavila :-D Řetězáka, emaily s takovými blbostmi si možná přečtu, vysměju se jim a letí do koše. možná bych si tuhle ptákovinku mohla skusit tky. Bylo by to něco nového a zajímavého, aspoň bych zjistila něco sama o sobě ? :D

4 Fantaghira Fantaghira | Web | 17. října 2010 v 0:20 | Reagovat

[2]: Z hudby obecně rock - pokud chceš výčet kapel, tak především Simple Plan, Evanescence, Snow Patrol, 30 Seconds to Mars, The Last Goodnight, Linkin Park... Stačí? :-) Od Tolkiena mám nejraději Silmarillion. Pokud se mám rozhodnout mezi trilogií a Hobitem, tak spíš trilogii. Ale mám ráda všechna Tolkienova díla.

5 Johanka Johanka | Web | 19. října 2010 v 10:54 | Reagovat

Tak zrovna desítká mě potěšila nejvíc... :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama