London: Big Ben

19. října 2010 v 22:26 | Fantaghira |  Cestovatelské
Mám pocit, že už před časem jsem tvrdila, že sem přidám fotky ze svých cest. Mým problémem je, že fotek mám spoustu, ale abych se tím probrala a vybrala několik nejhezčích, to ne. Ale teď jsem se donutila aspoň k něčemu. Rozhodla jsem se, že začnu Londýnem, což je pro mě radost. Moje nejoblíbenější město... No, problém s fotkami z Londýna je ten, že jsem tam byla dvakrát (léto 2009 a velikonoce 2010), takže mám opravdu z čeho vybírat a abych to moc nekomplikovala, tak jsem se rozhodla, že to vezmu po památkách.
První zastávkou je tedy Big Ben, ačkoliv bych správně měla napsat Houses of Parliament - tak se totiž jmenuje celá budova. Big Ben je vlastně jen zvon ve věži, ale říká se tak celé věži (a zpravidla i celé budově). Co napsat? Když jsem to uviděla poprvé, úplně mi to vyrazilo dech. Samozřejmě jsem věděla, jak to vypadá z obrázků, ale ve skutečnosti mi to přišlo nějaké větší, impozantnější... A umístění hned u Temže tomu na kráse jen přidává.


To bych nebyla já, abych to nevyfotila odspodu.
BB léto I
To jsem měla štěstí - zrovna vysvitlo sluníčko, když jsem tam přišla.
BB léto II
Za minutu dvanáct. Jen mě štve, že ta fotka by mohla být i líp doostřená...
BB léto III
Pokus o noční fotku, ale bylo ještě moc brzo. Pravé noční fotky jsem se dočkala až o Velikonocích. (viz. níže)
BB léto IV
A teď už fotky z Velikonoc. Docela dost mě naštvali tím lešením. V létě tam nic neopravovali. Ale to jsem si všimla, že se ty opravy tak přesouvají z jedné strany na druhou a z jedné památky na druhou...
BB jaro I
Pokus o uměleckou fotku. Ale opravdu jen pokus. Hlavně sluníčko svítilo z jiné strany, než by se mi hodilo...
BB jaro II
A noční Big Ben. Tady začínala naše noční procházka Londýnem (postupně uvidíte noční fotky, co jsem pořídila). Někde mám i fotku, když jsme se vracely - je na ní jedna hodina ráno.
BB jaro III
A nejlepší na konec. Aspoň podle mě.
BB jaro IV

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Kikulka Kikulka | Web | 20. října 2010 v 15:54 | Reagovat

Wiw ! Fotky jsou naprosto úžasné. A pokud bych hodnotila ty dvě noční fotky parlamentu, ta druhá má tu správnou noční atmosféru, ale ne té první je ta budova lépe vidět a mě se ta první (bez urážek) líbí víc.

2 Hanka Rose Hanka Rose | Web | 20. října 2010 v 19:40 | Reagovat

Jéé, já chci taky vidět Londýn! Mám to město strašně ráda a i s mamkou se tam chceme někdy podívat. Nejlépe co nejdřív... Jinak jsou ty fotky pěkné, škoda jen, že nesvítilo líp sluníčko :D A máš pravdu, ta poslední je asi nejlepší!

3 Jenny Jenny | Web | 20. října 2010 v 19:48 | Reagovat

Krásné fotky jako vždy.
Příhodné - zrovna dneska jsem si zkusila ty kurzy angličtiny, co jsou na seznamu. Třeba je to nějaká předzvěst, že se tam podívám:D
Chtěla bych to vidět naživo, vypadá to vážně luxusně.

4 Fantaghira Fantaghira | Web | 21. října 2010 v 23:52 | Reagovat

[1]: Tak to je jenom na tobě, která fotka se ti líbí víc :-)

[2]: Já tvrdím, že v Londýně zásadně neprší. Nepochybuji, že by se našlo dost lidí, kteří by se mnou nesouhlasili a dokázali by, že nemám pravdu, ale o to nejde. Chci se dostat k tomu, že to, že v Londýně zásadně neprší, bohužel neznamená, že tam neustále svítí sluníčko. Ale když pak svítí, tak to stojí za to :-)

[3]: Jestli se budeš rozhodovat, kam jet, Londýn mohu za sebe jen a jen doporučit :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama