Harry Potter a Já

9. listopadu 2010 v 22:48 | Fantaghira |  Vykecávám se...
Přečetla jsem si po sobě včerejší článek a zjistila jsem, že sem tam nenapsala skoro nic z toho, co jsem chtěla. Pro navození atmosféry je to výborné, ale vůbec tam není zmíněné to šílenství kolem Pottera, které se mě několik let drželo.

Těžko říct, kdy to začalo, kde to začalo, proč to začalo, ale začalo to. Na(ne)štěstí se v mém okolí vždycky nacházel někdo, kdo byl podobný blázen jako já. Tak se stalo, že jsme se s kamarádkou (a spolužačkou) rozhodly, že ke každému z naší třídy přiřadíme nějakou postavu z Pottera. Aby to byla ještě větší zábava, snažily jsme se holkám dávát mužské postavy a naopak. Samozřejmě jakožto autoři tohoto nápadu jsme měly právo na výběr. Samozřejmě jsem skočila po Siriusovi (obrazně řečeno...) a jí vlastně nezbylo nic jiného než smířit se s tím, že bude James. Samozřejmě jsme hned určily Remuse a i nevděčnou roli zrádce Petra (o čemž mimochodem vyvolená nechtěla ani slyšet). Nakonec jsme skutečně vymyslely role pro celou třídu (samozřejmě o tom nikdo nevěděl, to by nebyla sranda), i když mám pocit, že u některých lidí jsme museli upustit od toho, že holka má mužskou postavu. Namátkou si ještě vzpomínám na to, kdo byl Lucius a Cissa, vím, kdo byl Bella (což znamená, že to bylo až po pátém díle...). Ještě na pár postav bych si vzpomněla, ale časem jsme to prostě přestaly používat.


Jiná vlna šílenství přišla, když jsem začala psát fanfiction. Kamarádka ho psala, ale mě by to ani nenapadlo. Ale pak jsme někde byly a já se jí na to začala vyptávat a došla řeč na drabble. Já (drabble neznalá) tvrdila, že ve sto slovech nemůžu pořádně nic vyjádřit. Jediné, co bych tak mohla napsat je nějaký seznam. Tak došlo na mé první drabble, kdy jsme napsala, co všechno Petr snědl. Teprve, když jsem namáhavě vymýšlela ještě nějaká zajímavá jídla a stovka slov byla v nedohlednu, jsem si uvědomila, že ve sto slovech se toho dá napsat víc než dost. Ale nepsala jsem jen drabble, psala jsem i povídky. Na některé sice nejsem zrovna hrdá, ale psala jsem. Hlavně jsem měla rozepsané dílo, které mělo být o celém jednom roku v Bradavicích. Taky mi došlo, že jsem asi měla zmínit, že většina mých povídek se odehrávala v době, kdy do Bradavic chodili Pobertové. Nikdy jsem to nedopsala a doma bych to určitě ještě někde našla. Mohlo by to být zajímavé, protože se v tom odrážely příhody z mého skutečného života. Já tím tehdy skutečně žila. To bylo před nějakými třema lety. Pak, nevím proč, mě to přestávalo bavit. Nebo bavit... Řekla bych spíš, že celé to šílenství pomalu odeznívalo. Najednou jsem měla pocit, že nemám, o čem psát, že se opakuji. A už to prostě nebyla taková zábava.

Nicméně tím příběh neskončil. Šílenství sice opadlo, ale když jste z něčeho šílení několik let, tak vás to už nikdy úplně nepřejde. Teď o prázdninách jsem po dvou letech napsala další Potterovské drabble. Jasně, od té doby zase nic, ale zjistila jsem, že kdybych chtěla, tak by to šlo. Navíc s onou kamarádkou jsme pořád schopné se oslovovat "Jamesi" a "Siriusi" včetně různých obdob dovedených do extrémů jako je "Paroháči" a "Tlapičko".

Ještě se někdy hodlám vyjádřit k filmům, takže se můžete začít psychicky připravovat. Taky mě napadlo, že když už tady sáhodlouze vykládám o svých dílech, tak bych mohla dát malou ukázku. A co se k tomu hodí víc než moje vůbec první drabble.

Mimochodem měla bych vás upozornit, že od toho nemáte nic očekávat. Hlavně ne nic inteligentního.

Zveřejněno dne 24.4.2008, takže napsáno to bylo o pár dnů dřív.

Petr
Petr snědl rajskou polévku, zelný salát, bramborovou kaši, steak z jednoletého telete, pět houskových knedlíků, brusinkovou omáčku, čínské nudle, vepřovou kotletu, americké brambory s cibulkou, rýži, dušené kuřecí maso, jemně pálivou fazolovou omáčku, kachnu na karí, několik masových bochánků, tři krajíce chleba s rajčatovou pomazánkou, čtyři vejce natvrdo, broskvový kompot, cibulky ve sladkokyselém nálevu, čokoládovou a vanilkovou zmrzlinu, tvarohový dort s malinami, mléčnou rýži, rýžový nákyp, sirupový košíček, dvě kokosky, několik větrových bonbonů, banán v čokoládě, svatební šlehačkový dort a tuřín. Vše zapíjel hrozinkovým džusem.
"To není možné," řekl James.
"Vždyť je to oběd," ohradil se Petr a jedl dál.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Hanka Rose Hanka Rose | Web | 13. listopadu 2010 v 14:21 | Reagovat

Každý ve třídě byl někdo z Pottera? No to mě podrž, to muselo být fakt dobrý! :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama