Juno

30. listopadu 2010 v 20:12 | Fantaghira |  Viděla jsem...
Juno

Vím, že před pár lety (ano, musí to být před pár lety, protože tenhle snímek měl premiéru v roce 2007) se o tomhle filmu dost mluvilo. Já jsem si tehdy říkala - film o šestnáctileté holce, co otěhotní? Děkuji nechci. Ale i na mě došlo. Především jsem tomu filmu dala šanci díky Ellen Page, která mě zaujala v Inception.
Nutno říct, že mě film překvapil. Je v něm pár zvratů, které jsem opravdu nečekala, ale nejpřekvapivější byl konec. Čekala jsem, že to dopadne docela jinak, takže už tak od půlky filmu jsem se v duchu smála, že je to další film, který jsem prokoukla. Proto to pro mě byla ještě větší rána, když se mé předpovědi ukázaly jako naprosto mylné.

Psala jsem, že hlavním důvodem, proč jsem se dívala na Juno, byla Ellen Page, tak ji také musím pochválit. Ona hraje...chtěla jsem napsat, že hraje s takovou lehkostí, ale pak mi došlo, že ona nehraje, ona tu roli žije, což je naprosto úžasné. Postava Juno je prostě svá a svérázná a zároveň naprosto reálná, že vás ani nenapadne pochybovat o tom, jestli se to skutečně stalo.

Ještě mě zaujala jedna herečka - Jennifer Garner, která hrála Vanessu, ženu, která má adoptovat dítě Juno. Vanessa chce dítě strašně moc, ale nemůže otěhotnět. Nehodlám se tu nijak sáhodlouze rozepisovat o detailech, Jennifer tu roli zahrála skvěle, a pro mě je druhá nejlepší herečka z tohoto filmu.

Děj ani herecké výkony ale nebyly nic, co by mě až tak ohromilo, takhle by to byl průměrný film. Co mě ohromilo byl soundtrack. Překvapivější je to o to víc, že to není zrovna hudba, kterou normálně poslouchám. Ne, že by to bylo něco hrozného, jen kdybych to slyšela zvlášť, tak bych asi pokrčila rameny, řekla bych, že to je fajn, a šla bych dál. Ve spojení s filmem se mi ty písničky líbily natolik, že jsem si soundrack hned stáhla. A přiznám se, že celou dobu, co píšu tenhle článek, přemýšlím nad tím, kterou písničku bych sem měla dát jako ukázku. Ano, a taky ten soundtrack poslouchám.

Asi už to ukončím. Pokud se chcete jen tak na něco podívat, zjistit, jak se šestnáctiletá holka pere s těhotenstvím, doporučuji Juno. Jen nedělejte žádné ukvapené závěry ohledně cesty, kterou se děj bude ubírat.


Nakonec po dlouhém a bolestném vybírání jsem vybrala ukázku soundtracku. Je to hned první písnička ve filmu a jde při úvodních titulkách.

Samozřejmě přidávám i trailer, který se mi dokonce, po troše hledání, podařilo najít s českými titulky...


Zdroj obrázku: MovieWeb
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Alexandra Altaïrez Gryffin- Fox, okřídlená liška s jedovatými zuby Alexandra Altaïrez Gryffin- Fox, okřídlená liška s jedovatými zuby | Web | 1. prosince 2010 v 13:43 | Reagovat

Ten film je v mém seznamu neviděných filmů. :) Mám je už konečně v počítači, ale ještě nebyl čas se na to podívat. Nečetla jsem sice celý článek (chci se nechat překvapit O:)), ale když na něj pěješ chválu, je to jistá motivace. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama