Mauritius - část 6

20. února 2011 v 21:15 | Fantaghira |  Cestovatelské
Většinou se snažím nedávat do článku víc než deset fotek, ale dneska mi to o tři nevyšlo. Hlavně už se mi to nechtělo rozdělovat.
Taky jsem dneska nějaká unavená, takže to možná byde vypadat trochu odbytě. Ale to bude tou školou. Zítra tam zase po měsíci jdu a jsem z toho dost otrávená. Sice se těším na ty lidi, ale jinak... Pf.
No nic, posledně jsme skončili u koloniálního domu, pokud se nepletu. Odtamtud jsme pak jeli na nejlepší část naší cesty, jak řekl náš průvodce, a to na oběd. Když jsme ze silnice odbočili na podivnou polní cestu mezi cukrovou třtinou, docela jsem se bála, kde to skončíme, ale nakonec jsme vyjeli u příjemné malé restaurace na útesech na jižním pobřeží.
Po obědě jsme se šli kousek projít, abychom viděli, jak to vypadá, když kolem pobřeží není korálový útes a ani žádná pláž. A co bych to popisovala, když můžu ukázat fotky...

moře
Koupat bych se tam nechtěla... (Ne, že by to šlo...)
útes
Tady je zase vidět, jak se skála tvořící útes mění na...normální krajinu (?).
skály
Pak jsme jeli do parku s krokodýly a dalšími zvířátky, ale po cestě jsme ještě zastavili na jendom mostě přes řeku. Víte, když jsem se tak dneska procházela se psem po Brně, přišlo mi všechno ošklivé a šedivé. Když jsem se teď podívala na tyhle fotky, vím proč.
řeka
řeka II
Pak už jsme dojeli do parku.Krokodýli nejsou původní na Mauritiu, jsou snad jenom na tomto místě a musí mít speciální povolení a musí zaručit, že jim neutečou.
krokodýl
Šli byste si s nimi zapalvat?
krokodýli
Ještě tam měli želvy (všude měli želvy!). Tak nějak to nechápu, proč všude cpou želvy, když ty taky nejsou původní. Nějaké na ostrově byly, ale byly vyhubeny a tyhle jsou ze Seychell.
želfa
Želva natahující se po větvi, která ale není vidět.
hlava
Pak tam měli kaloně, což jsou jediní původní savci na ostrově. Kaloň se do netopýra liší tím, že se živí ovocem, zatímco netopýr je hmyzožravec.
A tohle je vlastně taková pěkná momentka, která opravdu nebyla úmyslná :D
kaloň
V parku měli ještě kozy, oslíky, jeleny a prasata. Ale ne taková ta prasata česká na jídlo (ať už to zní jakkoliv drasticky), ale taková jiná, která byla určitě něčím zajímavá, jen nevím čím :)
prase
A samozřejmě jsme viděli i doda.
dodo
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Malé Chlupaté Stvoření z Alfa Centauri Malé Chlupaté Stvoření z Alfa Centauri | Web | 22. února 2011 v 18:41 | Reagovat

Šélvá!
A kalóóněk... Mrú, ty jsou tak úžasní! Hlavně kaloň, já jsem na netopýry úchylné! Páni, to je zase úžasná příroda a zvířátka v jednom článku - aby se netřískali :-D
Nedivím se, že se ti nechce do školy. Samo jsem zjistilo, že se mnohem víc naučím když jsem nemocné - a ne z učebnic, ale knih co mě zajímají a vlastně pátrám po obyčejnějším vědění a dozvídám se :-) A navíc zbožňuji korály... Chtělo bych se u nich potápět a uplést si z nich korále :-) Ale to se nesmí, je to zakázané... :-D

2 Carol (K.H.) Carol (K.H.) | Web | 23. února 2011 v 20:05 | Reagovat

Opět staré vzpomínky. Ano ano Dodo, neboli blboun nejapný, U těch želv jsem focená, moc dobře si na to pamatuji. Opět díky!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama