Maturák

3. března 2011 v 16:56 | Fantaghira |  Stalo se...
Už jsem tady tu rubriku párkrát zmínila, a teď konečně sem i píšu. Jako první článek tu tedy bude článek o mém maturáku. Ač se mi zdá neuvěřitelné, na gympl poměrně dost vzpomínám a maturák je jedna z těch věcí, která byla za celých těch osm let nejlepší. Samozřejmě, když pominu ty hádky o téma, o šaty, o jiné šaty, o hudbu, o předtančení, znova o šaty a tak podobně.

Ale abyste ten dlouhý článek nečetli jen tak, tak přidávám jednu písničku, na kterou jsme tancovali. Zrovna tahle byla nejrychlejší, s nejšílenější choreografií a začali jsme ji trénovat jako poslední... Ale líbí se mi.
Už nácviky byly vtipné. Třeba hned ten první. Skoro celé dvě hodiny jsme trénovali a trénovali a říkali jsme si, kolik už toho máme, a na konci nám choreografka povídá, že si to teda můžeme zkusit na hudbu. Jenže na hudbu to bylo asi desetkrát rychleji než to, co jsme zkoušeli bez ní, a dohromady to mělo sotva půl minuty. Ano, byli jsme z toho poněkud rozčarovaní.

Ale řekla bych, že nejvíc jsem všechny rozčarovala já, když jsem na druhý nácvik přinesla lodičky a trénovala to v nich - to víte - v keckách mi to taky nešlo a představa, že se to naučím v nich a pak se to budu ještě přeučovat do lodiček, ve kterých jsem neuměla ani chodit, se mi nelíbila.

Doteď nechápu, jak z nás - těch dřev - mohla choreografka za pár měsíců udělat poměrně ucházející tanečníky (aspoň ve většině případů). I když nám asi křivdím. Všichni jsme se chytali, nikdo to nezkazil a, ač bych to do naší třídy nikdy neřekla, sladili jsme se. Samozřejmě nesmíme zapomínat, že pár lidí tančit nemohlo - oprava tančit nemohla jen kamarádka, která měla kdysi vymknutý kotník a nesměla ho moc zatěžovat, ostatní prostě nechtěli. Ale u těch mi to zrovna nevadilo.

A nakonec nastal den D. Všichni jsme se sešli v besedě, abychom ještě jednou, naposled, vyzkoušeli naše předtančení. Holky byly všechny načesané a nalíčené (ano, neochotně přiznávám, že i já měla tunu make-upu na obličeji) a kluci... No, ti vypadali jako vždycky.

První poznatek z besedy byl ten, že v lodičkách to tam pekelně klouže. A jak poznal ten nebožák, co se mnou musel chvíli tančit, klouzalo to tam i v polobotkách :D Nicméně zkoušku jsme ustáli, byť to asi bylo vtipné. Tady bych se možná měla trochu zastavit a říct nějaká fakta.

Náš maturák byl na téma Španělsko. Tancovali jsme asi na pět písniček (plus jedna na klanění), většinou sami, ale na jednu jsme museli i chvíli v páru (na jednoho kluka vycházely dvě holky, takže jsme se tak střídaly). Co se týče toho nebožáka, co se mnou tancoval, to bylo taky vtipné. My jsme spolu měli takový poněkud zvláštní vztah - ve zkratce: já ho měla ráda, nesnášela jsem ho, ignorovala jsem ho, urážela jsem ho kdy se dalo, až jsem nakonec dospěla k neutrálnímu postoji (a na konci oktávy jsme byli zase něco jako kamarádi)... (Jo a nikdy mezi námi nic nebylo!). No prostě vzhledem k tomuhle si asi dovedete představit mé "nadšení", když jsem zjistila, že mám tancovat zrovna s ním. Nakonec jsem to ale začala považovat za výhru, protože já jakožto taneční střevo (které ani nechodilo do tanečních) jsem potřebovala někoho, kdo umí tančit a povede mě (což on uměl).

Pokud vám došla první písnička, nebo se vám už nelíbí, můžete si pustit tuhle - to je ta, na kterou jsem mimojiné byla donucena tancovat v páru :DNakonec začali přicházet lidé, takže jsme zaujali svá místa. Někteří prodávali půlnoční noviny, někteří tombolu, někteří uváděli učitele do sálu a někteří se poflakovali kolem a tvářili se důležitě.

A když všichni přišli, usadili se a... Abych to zkrátila, odtancovali jsme, co jsme měli. Já nic nezkazila a ani nikdo jiný. Víte, na tom samotném večeru mi nepřijde nic tak zajímavého, snad jen to, že jsmetam byli, celá třída, bavili se. Pak jsme si odbyli půlnoční překvapení, ačkoliv po prvních dvou ukázkách už snad nemělo cenu tam chodit.

Dohodli jsme se totiž, že i půlnočko se ponese ve stylu Španělska. Kluci proto měli sehrát fotbalový zápas Real Madrid - FC Barcelona. A protože se Realu přezdívá bílý balet, převlíkla se ona madridská polovina do baleťáckého. Pak přišel na řadu toreador a rozzuřený býk, který drahého toreadora nabral do zadní části těla, nicméně toreador se pomstil a bestii zabodnul. Pak už to šlo trochu s kopce. Nastoupila španělská chřipka a holky všem rozdaly roušky, ale i tak se v našich řadách objevila jedna nebohá oběť. Pak přiletěly španělské mušky, což bylo hezké - dvě holky v muščím převleku se proletěly a zatancovaly. A na závěr jsme šly my (já a tři kámošky) se svými domky postavit španělskou vesnici. Na to, že jsme to zkoušely jednou a bez hudby, jsme to docela trefily (to víte, zvýšený obsah alkoholu v krvi udělá svoje). Na úplný závěr jsme na parket vtrhli všichni jakožto příslušnící separatistického hnutí ETA a unesli jsme naší třídní, které jsme následně přdali dárek.

Po půlnočku jsme ještě jednou zatančili předtančení a tady je mi opravdu záhadou, jak se nám to mohlo povést. Pak už začali lidé postupně odcházet, zatímco my v besedě byli až do dvou, načež jsme se přesunuli do hospody (po cestě jsme si vyzvedli objednané pizzy - nevěřili byste, jak se ve dvě ráno bodne pizza) a tam jsme byli až do pozdních ranních hodin (já ne, já odcházela v pět!).

Pokud by vás zajímaly ještě ty další písničky, tak tady jsou (Teda, jedna chybí, zaboha si nemůžu vzpomenout na název, ale ta se mi stejně nelíbila...). Jsem si jistá, že je znáte...


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jenny Jenny | Web | 3. března 2011 v 20:34 | Reagovat

Hm, dobré téma :) I průběh. Jsem zvědavá na nás příští rok. Jak zvládneme ty tanečky.
Maturiťák, pobrečíme si, ožerem se... joo, už se těším :-D

2 Šílená Bruneta P =) Šílená Bruneta P =) | Web | 5. března 2011 v 10:41 | Reagovat

Zdravím Snílku.
Tvá soutěžní drabbles přišla na e-mail v naprostém pořádku, bohužel už se nevešla do duelu. Tím pádem můžeš svoje dílo na svém blogu zveřejnit, a zítra na něj bude odkázáno v článku Aurory.
Bruneta

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama