The Prestige

14. dubna 2011 v 19:06 | Fantaghira |  Viděla jsem...


O filmu The Prestige (Dokonalý trik) jsem se chystala napsat už poměrně dlouho.
Poprvé jsem tenhle film viděla v podstatě náhodou. Pouštěli ho ve Student Agency, když jsem jednou jela do Brna. Vzala jsem si sluchátka netušíc, co vlastně budou pouštět. Už při úvodních titulkách, kde byla jména jako Christian Bale a Hugh Jackman, jsem tušila, že ten film nemůže být špatný. Nakonec mě ten film naprosto dostal.

Jde o příběh dvou iluzionistů, původně spolupracovníků, později (a po většinu filmu rivalů), kteří soutěží o to, kdo z nich udělá lepší trik. Takový souboj Batmana a Wolverina v iluzích :-)

Moje racionální já chtělo neustále vědět, jak je to možné. Jak to dělají? Když je to trik, tak jak? Ve většině případů bylo mé racionální já uspokojeno. Až na jeden případ, kdy jsem nakonec musela pokrčit rameny a říct si, že je to kouzlo. A ono bylo, protože to nemá žádné vysvětlení. Kdybych měla být konkrétnější, musela bych vyzradit dost z pointy, což nechci.
Co mě ale dostalo nejvíc, bylo konečné rozuzlení. Říkáte si, je konec, teď už mě nemůže nic překvapit a najednou bum! Zíráte na tu malou autobusovou obrazovku a říkáte si, že tohle by vás v životě nenapadlo. Opravdu, čekala jsem leccos, ale tohle ne.
Přiznám se, že doufám, že vás ty mé neurčité řeči přinutí podívat se na film.

Jak už jsem psala, hned po spatření jmen Christian Bale a Hugh Jackman jsem věděla, že ten film nemůže být špatný. Oba dva patří k hercům, které mám ráda, byť nejsou moji úplně nejoblíbenější. Řekla bych, že odvedli oba dva stejně skvělé výkony, i když o maličko víc se mi líbil Christian Bale, především kvůli tomu, co se dozvíme na konci. Občas mám tendence vyzdvihovat některé vedlejší role, ale tady to bude těžké. Ne, že by mě nikdo nezaujal, ale všichni byli skvělí. Nicméně jedno jméno musím zmínit, ačkoliv ze mě teď mluví fanoušek Pána Prstenů a Gluma. Tím jménem je Andy Serkis. Ve filmu hraje pomocníka pana Tesly a nikdo jiný by to nemohl zahrát tak jako on.

Soundtrack je naprosto úžasný a dokonale podtrhuje atmosféru filmu. Je to přesně ten typ soundracku, u jehož poslechu zatajujete dech na těch správných místech i přes to, že nevidíte obraz.

Abych to nějak ukončila - The Prestige se zařadil na seznam mých top filmů, protože film s takovou atmosférou a navíc takovým závěrem se hned tak nevidí. Tak šup, běžte si ho někde sehnat a pustit, pokud jste ho ještě neviděli!

Trailer (v angličtině, bez titulků):
Pokud byste chtěli titulky, musíte na čsfd.

Zdroj obrázku: MovieWeb
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Borrie Borrie | Web | 14. dubna 2011 v 19:43 | Reagovat

tenhle film za vidění stojí, plně s tebou souhlasím, mě se ještě hodně líbila Scarlet a její role :-)

2 Jenny Jenny | Web | 14. dubna 2011 v 20:51 | Reagovat

Podle názvu jsem nevěděla, oč jde, ale když jsem četla o obsahu, vzpomněla jsem si, že jsem se k tomu filmu dostala nějak na čsfd, ale neviděla jsem ho :) Takže se určitě podívám, mám ráda Nolana, Balea a Jackmana, takže :)

3 Peťka ;) Peťka ;) | Web | 17. dubna 2011 v 9:51 | Reagovat

film je to vážně hodně dobrý... podobné filmy obecně mám hrozně ráda, ale tenhle se obzvlášť povedl. taky jsem čekala, jak to nakonec dopadne a tohle jsem fakt nečekala... ;)
pokud tě baví podobné filmy, tak zkus Iluzionistu, ten byl také dobrý ;)

4 Malé Chlupaté Stvoření z Alfa Centauri Malé Chlupaté Stvoření z Alfa Centauri | Web | 18. dubna 2011 v 19:25 | Reagovat

Á-á-áno.

Víc dodávat netřeba! :-) :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama