Going Postal

14. června 2011 v 21:44 | Fantaghira |  Viděla jsem...


Jakožto dlouholetý fanoušek Terryho Pratchetta jsem si nemohla odpustit film podle jeho knížky Zaslaná pošta.
Ono zfilmovat cokoliv od Pratchetta je takřka nadlidský výkon. Kdo něco od Pratchetta četl, ví, kdo nečetl - vážně někdo takový existuje?! - stejně si to nepředstaví. V jistých okamžicích mi i při čtení knížky docházela představivost.
Zaslaná pošta ale patří mezi ty méně-na-fantasii-náročné-a-šílené knížky, takže šance, že děj se vejde do tříhodinového filmu tu byla. A nutno říct, že se jim to povedlo. Sice tu může roli sehrát fakt, že jsem knížku už docela dlouho nečetla, nicméně nic podstatného rozhodně ve filmu nechybělo a celkově mě příjemně překvapil.
Herci pro mě byli všichni neznámí, až na Davida Sucheta (známý jakožto Poirot) který zde ztvárnil pana Pozlátka, hlavního záporáka, a šlo mu to skvěle. Nicméně mně se nejvíc líbila slečna Srdénková, kterou hrála Claire Foy, to prostě byla ta správná slečna Srdénková. Měla jsem pocit, jakoby přímo vypadla z knížky (nebo mojí představivosti). Lord Vetinari byl po Barvě-kouzelném Jeremy Ironsovi trochu zklamáním, ačkoliv to nebylo tím, že by nebyl dobrý, ale spíš, že to nebyl Jeremy Irons. A taky neměl psa. Stejně tak Vlahoš mohl být lepší, hlavně kvůli tomu, že jsem si ho představovala jinak. A abych to hodnocení herců uzavřela nějak pozitivně, musím zmínit ještě jednu postavu, která se tam spíš tak mihne, nicméně společně se slečnou Srdénkovou si mě získala - je to Angua, vlkodlačice ve službách Městské hlídky. Její vlkodlačí forma teda nic moc, ale tu lidskou zvládla norská herečka Ingrid Bolsø Berdal skvěle.
Hudby se tu moc nedočkáme, ale když už tak je správně kouzelná a jen dokresluje zeměplošskou atmosféru.
V tomhle případě bych ještě chtěla zmínit kostýmy, protože se mi strašně líbily, především šaty slečny Srdénkové. Ale všechny byly takové...jak to říct... Všechny ty kostýmy byly uvěřitelné, dokázala jsem si představit, že něco takového můžou lidé na Zeměploše skutečně nosit. Tedy možná až na to, co na sobě měla slečna Rezámková.


Trailer, který je sice dvdčkový, ale zase o něco delší a hlavně otitulkovaný:
Zdroj obrázku: Movieberry

P.S.: I tady si jednu roli zahrál Sir Pratchett a nepochválit ho by byla drzost, takže ať už jsem předtím psala cokoliv, nejlepší byl právě Pratchett a jeho ztvárnění jednoho z pošťáků.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Veverka Veverka | Web | 14. června 2011 v 22:02 | Reagovat

Stejně si mslím, že jeho knížky žádný film, ani deset filmů, které by byly nejlepší na světě, prostě nevynahradí! :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama