Seriály a zase seriály

3. července 2011 v 22:18 | Fantaghira |  Téma týdne
Dlouho jsem přemýšlela, jestli má vůbec smysl psát tenhle článek, protože se dozajista ztratí mezi všemi dalšími podobnými. Ale tenhle rok se nese ve znamení seriálů, tak by možná byla škoda nic nenapsat. Tohle tedy bude JEN o seriálech, které jsem objevila v tomhle roce.

1) Supernatural (csfd)
Moje závislost. Do čtvrté řady to šlo, ale když jsem čtvrtou řadu shlédla za víkend a pátou v průběhu týdne, bylo jasné, že z toho se už nevyléčím. Příběh o dvou bratrech, kteří spolu loví všemožné příšery - od upírů a vlkodlaků až po démony - bude v září pokračovat už sedmou řadou a vzhledem k tomu, jak skončila řada šestá, je to nesnesitelné čekání.

2) Fringe (csfd)
Když jsem skončila se všemi dostupnými díly Supernatural, zjistila jsem, že nevím, co mám dělat a hledala jsem ěnjaký další seriál. Našla jsem Fringe. Občas říkám, že Fringe je vědecké Supernatural. Tam, kde v Supernatural zabijí upíra apod., ve Fringe na něm udělají výzkum, zjistí genetickou mutaci a úplně nejlíp dopadnou toho, kdo tu genetickou mutaci způsobil. Trochu se to tam zamotalo s paralelní realitou. A konec třetí řady mě taky zanechal s otevřenou pusou a hlavou plnou nezodpovězených otázek.

3) 30 Rock (csfd)
30 Rock je oproti předchozím seriálům taková příjemná oddechovka, u které se člověk zasměje, nemusí nad ničím přemýšlet a je mu fajn. Nutno říct, že nebýt Aleca Baldwina nejspíš by to nebylo ani z poloviny tak vtipné. A jestli to aspoň zčásti při natáčení zábavných show vypadá tak, jak nám ukazují v 30 Rock, tak to potěš koště.

4) Glee (csfd)
Glee jsem měla doporučené od stejného člověka jako 30 Rock, ale moc se mi do toho nechtělo. Sbor na střední? Jé, to bude nuda. Co se děje týče, není to nic extra, jenže ty písničky... V každém díle zazní několik písniček, na které si nemůžu stěžovat. Není úplně ideální dívat se na seriál kvůli písničkám, ale když zvládnete pár dílů, tak vás pak i trochu zajímá, co ty děcka vyvedou příště. A hlavně, co jim provede Sue.

5) Psych (csfd)
Už poslední seriál z letoška. Doporučila mi ho kamarádka, takže jsem ani moc neváhala. A vyplatilo se. Zapomeňte na Mentalistu, Shawn ho se svou detektivní agenturou Psych hravě převálcuje. A to ani není skutečné médium. Jsem teprve ve čtvrté sérii, ale Shawn už je dávno zapsaný mezi mými oblíbenými postavami, protože to, co z něj občas vypadne je neuvěřitelné.

Třeba někoho něco zaujme. Já na tady ty své letošní objevy nedám dopustit. Největší výhoda seriálu totiž spočívá v tom, že netrvá dvě hodiny a když máte neodbytnou potřebu si něco pustit, stačí vám najít si 20 nebo 40 minut (jak který seriál). A když máte další den znovu onu neodbytnou potřebu, pustíte si další díl a není to jako u filmů, že zoufale hledáte něco zajímavého, co jste ještě neviděli a co by se vám mohlo líbit.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Zdenina Zdenina | Web | 4. července 2011 v 0:33 | Reagovat

Supernatural je boží seriál a také se nemohu dočkat, až začne sedmá série, protože ten závěr šesté byl naprosto šílený. Cass se choval jako naprostý cvok... byla jsem v šoku, tohle jsem rozhodně nečekala. Takhle to dopadá, když si někdo hraje na boha a přitom to byl na začátku takovej hodnej kluk. No nic, o tom jsem ale už psala tady: http://muj-svet-zdenina.blog.cz/1105/cassi-vzpamatuj-se-jinak-te-dean-zabije .
Promiň za reklamu, fakt jsem to neplánovala, ale Cass mě prostě šokoval...

2 TlusŤjoch TlusŤjoch | Web | 4. července 2011 v 8:05 | Reagovat

30 Rock - jo.

3 Peťka ;) Peťka ;) | Web | 4. července 2011 v 19:19 | Reagovat

z toho, co tu máš, znám jen glee. o zbytku jsem zatím neslyšela, ale některé zní zajímavě. až bude čas a nálada, tak asi něco okouknu ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama