Hrdinství pro začátečníky

11. listopadu 2011 v 20:10 | Fantaghira |  Books in my thoughts
Hrdinství pro začátečníky - John Moore
Když vám zdánlivě šílený věštec nebo jasnovidka ve společensky nepřípustném oděvu řekne, abyste nenechali magický talisman upadnout do špatných rukou, berte je vážně. NEMÁVEJTE nad tím rukou a nenechávejte zmíněný talisman povalovat někde na stole; docela dobře by to taky mohlo skončit koncem světa.
Robert S. Taylor: Rukověť praktického hrdinství, str. 134

Království Deserae je v nejstrašnějším nebezpečí ze všech strašných nebezpečí. Drahocenný magický talisman - Prastarý artefakt model sedm - padl do rukou tyranského zloducha lorda Voltmetera (Toho, kterého musíme jmenovat).
Jen jediný muž ho může zastavit (a získat tak zároveň ruku přírodou velice štědře obdařené princezny Deserae). Bohužel, nemá v tom směru žádné praktické zkušenosti. Ale princ Kevin Timberlane je odhodlán proniknout do Pevnosti zmaru (možná přes obchod s upomínkovými předměty?), odolat svádění v kůži oděné dominy s bičem (což zase nemusí být tak zlé) a postavit se armádě ničeho se neštítících hrdlořezů (tohle je zlé) vyzbrojen pouze čistým srdcem, diskutabilní odvahou - a hlavně výtiskem Rukověti praktického hrdinství...
(text z přebalu knihy)

1. Proč jsem si vybral/a právě tuto knihu?
Na Johna Moorea jsem před časem náhodou narazila v Levných knihách a tehdejší dvě knihy - Zlý princ Charlie a Osud horší než draci - se okamžitě zařadily mezí mé oblíbené. Takže když jsem potkala Hrdinství pro začátečníky, neváhala jsem ani vteřinu.

2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
Větrací šachta. (pozn.: napsala bych "obchod s upomínkovými předměty", ale nevešla bych se do limitu)

3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
Být hrdinou. (skoro jedno slovo)

4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.
Neztotožnila bych s nikým, protože se všichni chovají tak šíleně, že ztotožnění je absolutně nemožné. Ze stejného důvodu tu není postava, kterou bych nesnášela nebo naopak milovala. Ale fandila jsem Valerii.

5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.
Jestli mám něco vyšvihnout, tak neuvěřitelnou vtipnost. Myslím, že to je poznat už z anotace.

6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba i v chování postav.
Mohla bych napsat, že to občas bylo šílené až moc, ale není to nic, co by mně osobně vadilo. Ne, nenapadá mě vůbec nic...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Hallo-chan Hallo-chan | Web | 11. listopadu 2011 v 21:10 | Reagovat

To vypadá zajímavě. Hodně dobře.

2 TlusŤjoch TlusŤjoch | Web | 12. listopadu 2011 v 12:42 | Reagovat

Rukověti a příručky jsou zdá se nezbytné.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama