Hollow Earth

9. února 2012 v 22:52 | Fantaghira |  Books in my thoughts
Hollow Earth - John a Carole E. Barrowman
Dvojčata Matt a Emily Calderovi mají tak silnou představivost, že dokáží umění přivést k životu. Jejich schopnosti hledají zloduši, kteří se díky nim chtějí dostat k hrůzám Hollow Earth - místa, kde jsou na věčnost uvězněni všichni démoni, ďáblové a příšery, jaké kdy člověk vymyslel. Jestliže je Hollow Earth otevřena, svět bude uvržen do chaosu. Jestliže je Hollow Earth otevřena...
...dvojčata mají smrt jistou.
(volný překlad textu z přebalu knihy)

Pozn. Fantaghiry: To já jen tak, stejně předpokládám, že půlka lidí do komentáře napíše, že o knížce nikdy neslyšeli, jak je to možné? Ale pro ty, co čtou všechno poctivě mám vysvětlení. Knížka vyšla teprve na začátku února. Netuším, jestli se bude překládat do jiných jazyků, protože John a Carole už sice společně dvě knížky napsali, ale to byly Johnovy (auto)biografie (Anything Goes, I am what I am), a tohle byla první fiction, proto se možná zahraniční vydavatelství do překladů a vydávání moc hrnout nebudou. Já ale věřím v opak.

1. Proč jsem si vybral/a právě tuto knihu?
To jsem se tak procházela po knihkupectví, koukala na nejrůznější knížky a najednou mě něco praštilo do očí. V první chvíli mi to nedošlo, pak jsem si toho všimla znova. Jmen autorů - John a Carole E. Barrowman. John Barrowman. Kapitán Jack z Doctora Who a Torchwoodu. Když jsme si ověřila, že to je skutečně on, knížku už jsem z ruky nedala.

2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
Obraz, strach.

3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
Kreslit.

4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.
Em. Chtěla bych být Em, i když bych nechtěla mít tolik schopnosti Strážců. Vlastně bych brala schopnosti, co má Matt, ale tím bych být nechtěla, protože občas (často, hlavně na začátku) byl na ránu.

5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.
Schopnosti dvojčat. Teda nejenom jich, všech Animare. Schopnost přenést se do malby nebo zhmotnit nakreslenou věc. A taky to propojení se středověkou částí příběhu. A peryton - okřídlený bílý jelen. A... dobře, nechme to tak.

6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba i v chování postav.
Nejvíc mi momentálně vadí, že není žádné pokračování. A upřímně doufám, že nějaké bude. Ne, musí být, to je jasné. Ale co mi vadilo na téhle knížce... Hm... Už pár minut se tu snažím něco vymyslet, ale vůbec nic mě nenapadá.

Hodnocení:
Nevím, nakolik je to ovlivněné tím, že tu knížku napsal kapitán Jack (a jeho sestra), ale já jsem s ní naprosto spokojená.
(5/5)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 TlusŤjoch TlusŤjoch | Web | 11. února 2012 v 17:45 | Reagovat

Tak jsem začal přemýšlet o svých uvězněných démonech...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama