The Valkyries

19. února 2012 v 22:44 | Fantaghira |  Books in my thoughts
The Valkyries (Valkýry) - Paulo Coelho
Čím to je, že vždy zničíme věci, které milujeme nejvíc? Této otázce čelí Paulo Coelho v příběhu popisujícím jeho konfrontaci s vlastní minulostí. Valkýry jsou záznamem cesty, kdy se Paulo a jeho žena vydali na čtyřicetidenní výpravu do spalujícího horka Mohavské pouště, kde potkávají Valkýry, podivné válečnice, které cestují pouští na svých motorkách.
Kniha není pouze moderním dobrodružstvím, je to také odhalení bitvy s pochybnostmi a strachy jednoho muže, stejně tak jako pravdivý příběh dvou lidí snažících se porozumět si díky společným nesnázím. Valkýry nesou zprávu o prominutí naší minulosti a víře v naší budoucnost.
(volný překlad textu z přebalu knihy)

1. Proč jsem si vybral/a právě tuto knihu?
Nevybrala, dostala jsem jí k vánocům. Začala jsem jí číst, protože jsem byla zvědavá, co z toho vyleze.

2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
Poušť, anděl.

3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
Odpustit.

4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.
Na prvních pár stránkách mi byla relativně sympatická Chris, ale postupem času se to změnilo. Takže ne, neztotožnila bych se s nikým. V podstatě v celém příběhu nebyl nikdo, kdo by ve mně vyvolal nějaké emoce. A když už něco vyvolaly, tak to byly tázavé pohledy...

5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.
Je to jedna z těch knížek, která člověka donutí se zamyslet. Nad životem, nad bohem, nad spoustou dalších věcí... Ale to důležité je, že donutí se zamyslet.

6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba i v chování postav.
Já jsem k nějakému hledání svého anděla a podobných věcí dost skeptická, nebo jsem aspoň skeptická k tomu, jak je to v knize podané. Asi kdybych toho měla od Coelha přečteného víc (četla jsem, tuším, dvě knihy, tohle byla třetí), stavěla bych se ke knize jinak, ale takhle ve mně zanechala jenom dost podivný dojem.

Hodnocení:
Strašně těžko se mi to hodnotí, protože na jednu stranu mě kniha donutila zamyslet se nad určitými věcmi, což je pozitivum, na druhou stranu říct, že se mi líbila, lhala bych. Vážně nevím, co si s hodnocením počít, ale vyřešila bych to takhle:
(3/5)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 slečna Desperate slečna Desperate | Web | 19. února 2012 v 23:08 | Reagovat

Mohlo by to být celkem zajímavé. Ale mám teď tři nové knihy, takže to asi nechám na jindy.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama