Galway posedmé

26. dubna 2012 v 22:47 | Fantaghira |  Smaragdové zápisky
...a možná naposledy. Nevím, chci se tam ještě před odjezdem dostat, ale z nového působiště (viz. minulý článek) to nebude tak jednoduché. Ale fotek mám spoustu, takže se možná ještě něčeho dočkáte i tak.
Co se mého balení týče, už mám skoro sbaleno. Důraz je na slově skoro. Není to tak zlé, jen mám těch věcí nějak moc a nevím, co s tím. A ty knížky jsou zatraceně těžký! Jako motivace mi slouží to, že většinu toho, co nemám narváno v kufru, mám na posteli, a pokud to neodklidím, tak můžu spát tak leda na podlaze... Ale jak se znám, tak na podlaze skončí ty věci na posteli. Ne, vážně, je to mnou, nebo je tu někdo, kdo si balí věci rád a s dostatečným časovým odstupem?

Ale k fotkám - je to taková směska všeho možného tak porůznu nasbíraného, pokusím se vždycky něco připsat ke každé fotce...
První je maják, který jste zariučeně už viděli, ale mě nepřestává fascinovat. Podobných fotek mám v počítači až moc... Ale stejně je mám všechny ráda.


Moje oblíbené barevné domečky s lehce dramatickým nebem, které docela přesně vystihuje počasí, které se tu teď prohání. Pravé aprílové. A jo, vím, že v Čechách je hezky a teplo... Nebojte, ono vám to nevydrží.

To jsem si usmyslela, že fotit skrz stěžně by mohlo vypadat dobře. Nevím proč, ale následující fotka se mi líbí, i když není nijak speciální.

Druhá stěžňovitá fotka. Mám ještě jednu, v podstatě tu samou, jen pozadí je mnohem rozmazanější. Nakonec jsem ale vybrala tuhle, protože první, co na fotce vidíte, je prostředek (nebo já to tak mám), kde zrovna žádný stěžeň není, a to nedoostřené pozadí je trochu zarážející. Takže dostáváte tu doostřenější fotku.

Mimochodem už vím, co ta hrůzostrašná příšernost na Eyre square má znamenat. Má to být nějaká pocta rybářům z Galway, kteří vyplouvali na moře v lodích zvaných "Hooker" (ano, vím, že to slovo má ještě jiný význam), a tahle věc má představovat plachty těch lodí (něco jako opera v Sydney).

To jsem takhle jednou na pláži našla prázdnou flašku... No co, i mořské panny se musí někdy opít. :)

To bylo poprvé, co jsem něco takového potkala. Nutno říct, že jsem nikdy nikde neviděla tolik záchranných kruhů jako v Galway podél řeky. A kdo ví, třeba tenhle nebyl ukradený ale skutečně použitý pro něčí záchranu...

Tohle mě fascinuje. V jednom místě přes řeku vede cosi, co možná kdysi bývala nějaká lávka. Ale muselo to být dávno. Nicméně branka uprostřed řeky tam pořád je.

Předcházející fotka byla focená někdy v dubnu. Branka uprostřed řeky je možná podivná, ale teď je málo vody. Podívejte se, jak to vypadalo někdy v prosinci, kdy bylo vody hodně...

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Daletth Daletth | E-mail | Web | 27. dubna 2012 v 12:09 | Reagovat

Balení také nesnáším, ale balím si s předstihem... :-D Po dobalení mě pak vždycky zalije pocit dobře odvedené práce :-D
Doufám, že se ti na novém místě bude líbit a že zase budeš hojně fotit - chodím se sem těmi fotkami pravidelně kochat...

PS: Tady je hezky poslední dva dny, do té doby tu byly místy přízemní mrazíky a vytrvalý déšť :-D

2 TlusŤjoch TlusŤjoch | Web | 27. dubna 2012 v 16:45 | Reagovat

Prima fotky.
Dozfám, že ve focení budeš pokračovat pečlivě a hojně i v novém působišti.

3 Lúthien Lúthien | Web | 12. května 2012 v 7:24 | Reagovat

Galway, Galway...zase bych se tam chtěla někdy projít...
K tomu majáku jsme šla, ale strašně foukal vítr, tak jsem se nakonec na půli cesty otočila a odešla jsem zpátky :D Ty jsi došla až k němu?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama