The Burren

27. května 2012 v 11:33 | Fantaghira |  Smaragdové zápisky
The Burren je oblast jižně od Galway, která se táhne až ke Cliffs of Moher. Na téhle oblasti je zvláštní to, že není - jako celý zbytek Irska - pokrytá zelení, nicméně vápencem. Všude, kam se podíváte vidíte kámen a nic než kámen. Ne, dobře, občas mezi kameny vyrůstají květiny.
Tohle je první část fotek z The Burren a z těch vám možná bude připadat, že s těmi kameny přeháním. Počkejte si na příště a uvěříte mi.
Ale abych to pro jednou vzala popořadě. Z Galway jsme vyrazili podél pobřeží na jih a pak začali pomalu stoupat do kopců The Burren, kde se nám otevřel krásný výhled na Galway bay.


Následně jsme zase sjeli dolů k pobřeží a udělali si zastávku v městečku Ballyvaghan, kde kotvila loď s velice vtipným jménem.

Další zastávka byla kruhová pevnost (ring fortress), kde před dávnými časy žili lidé. Kruhové pevnosti stavěli na vyvýšených místech, aby měli rozhled do kraje. Okolo byl hluboký příkop a vysoké zdi. Kvůli tomu jsme tam ale ani tak nestavěli. Uprostřed pevnosti totiž kdysi rostl strom, který měl být prý vílí (fairy tree). Lidé z nějakého důvodu na takové stromy věšeli pentle, kapesníky a v současné době především papírové kapesníky. Ze stromu zbyl sice už jenom pařez, ale kapesníky je obsypaný pořád (i když si nejsem jistá, že to je z té fotky poznat).

A dokonce i leprikóna jsme potkali :)

To už jsme mířili do srdce The Burren. Další fotka by vám mohla dát představu o tom, jak to tam vypadá (příště budou lepší).

Na další zastávku jsem se hodně těšila. Byla totiž u Poulnabrone Dolmen. Nakonec jsem byla trochu překvapená jeho velikostí. Nečekala jsem Stonehenge, to v žádném případě, přesto ale dolmen vypadá na všech fotkách mnohem větší, než je ve skutečnosti. Tady se to možná nezdá...

...ale tady na té fotce můžete porovnat s lidmi, kteří stojí hned vedle dolmenu. Já vím, že i tak je dost velký a nebylo jednoduché ho postavit, ale... myslela jsem, že bude větší.

Kdybyste se divili, co to je za lidi, tak ti jsou z nějakého památkového ústavu či něčeho tomu podobného a hlídají, aby nikdo nelezl přes ta lana. Taky tam cosi přeměřovali, když jsem tam byla. A lezli mi do záběru.

A na závěr jednu dopravní značku. Posledně jste tu měli kachny, dneska z jiného soudku. Pozor ať s autem nespadnete do moře.

Související články: The Burren II; Cliffs of Moher
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 TlusŤjoch TlusŤjoch | Web | 27. května 2012 v 17:09 | Reagovat

Ta značka je vtipná.

2 Liščičí Liščičí | Web | 28. května 2012 v 14:17 | Reagovat

Auto má povinnost vzít si kruh, když si chce zaplavat? :-O

První fotka na mě dýchá tou pravou irskostí. Jen kdyby se to tak strašně dlouho nenačítalo. O:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama