The Burren II

28. května 2012 v 13:54 | Fantaghira |  Smaragdové zápisky
Včera na mě nějak dopadl fakt, že skutečně jedu z Irska pryč. Přede mnou je poslední noc a zítra před jedenáctou večer bych měla být v Praze. Těším se, ale zároveň se mi strašně nechce odjet z Irska. Ale já se sem vrátím.
Řekla bych, že mých zoufalých projevů o tom, jak se mi po Irsku stýská, si ještě užijete víc než dost, proto přejděme k fotkám. Dneska vás čeká druhá část The Burren a příště Cliffs of Moher.
Od dolmenu jsme zamířili k vesničce Kilfenora, která je známá díky vysokým keltským křížům. Dva se nechází ve starém kostele, kde zrovna byla nějaká nemalá skupina německých turistů, a další je o kus dál na pastvině s krávami. Nicméně dá se k němu normálně dojít a nikdo tam aspoň nepřekážel.


Poté jsme zamířili do vesničky Doolin na oběd. Vzhledem k tomu, že jsem s sebou měla sandwiche, jsem měla ještě dost času se porozhlédnout po okolí. Měli tam fotogenické vyschlé koryto řeky.

A v dálce už byly vidět útesy.

Útesy byly naše příští zastávka, ale abych to neměl rozkouskované, vy je uvidíte až příště (snad zítra). Po útesech jsme se vydali podél pobřeží zpátky do Galway. Po cestě jsme ještě zastavili na jednom místě, abychom si mohli vyfotit, jak skutečně vypadá The Burren. Pamatujete, jak jsem minule říkala, že to jsou samé šutry (vápenec), kam se člověk podívá?

Je to skoro jako měsíční krajina.

V dálce se opět dají tušit Cliffs of Moher.

Ale díky tomu, že The Burren vypadá tak, jak vypadá, se tam dá najít spousta rostlin, které nerostou nikde jinde v Irsku. Nevím, jestli tohle je ten případ, nicméně tahle kytička tam vyrůstala mezi kameny.

Poslední zastávkou před Galway byl Dunguaire Castle u vesničky Kinvara.

Související články: The Burren; Cliffs of Moher
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama