Cork - 1. část

4. června 2012 v 15:15 | Fantaghira |  Smaragdové zápisky
Cork na mě působil mnohem víc jako velké město, srovnám-li to s Dublinem. Můj první dojem byl, že tak nějak bych si představovala Dublin, kdybych ho neznala. Na druhou stranu se nedá říct, že by tam bylo víc památek nebo větší centrum, prostě to byl takový můj pocit.
Centrum Corku se nachází na ostrově, protože řeka Lee, která Corkem protéká, se na jednom kraji Corku rozděluje a na druhém zas spojuje a vytváří tak podlouhlý ostrov uprostřed města, kde se nachází všechno důležité.
První fotka je z mostu přes tu širší část řeky Lee a je to pohled na to, co jsem si pro sebe nazvala "ošklivá část města".


A tady už je hlavní ulice v Corku - St. Patrick's Street, kde najdete jeden obchod vedle druhého. Ne všech velkých ulicích v Corku měli osvětlení na takových dlouhých tyčích, kde bylo několik světel namířených různými směry. Přiznám se, že ten den jsem byla dost utahaná, takže jsem neviděla Cork za tmy, abych mohla říct, jak velký rozdíl je tohle osvětlení oproti normálním lampám, ale řekla bych, že dost velký.


A tady je druhé rameno řeky Lee, které je užší.

Název téhle ulice je Grand Parade. Upřímně nevím, jak se mi povedlo to vyfotit tak prázdné bez lidí. Pravda, byla jsem tam ve čtvrtek, takže lidí tam bylo určitě míň, než by bylo o víkendu, ale zase takhle prázdno tam taky nebylo.

Fontána na Grand Parade a vzadu jedna z bočních ulic. Všude byly obchody.

A tady už je slavný English Market v Corku.

Tržnici zcela zjevně navštívila i britská královna Elizabeth II. Fotku z její návštěvy můžete vidět zavěšenou u stropu.

Vtipné je, že do tržnice je několik vchodů, nicméně mně se tam podařilo vejít snad tím nejpodezřelejším - jakousi malou úzkou zapadlou uličkou, kde nikdo nebyl a kudy jsem se skoro bála projít. Vtipná část je ta, že jsem minimálně dva velké vchody na Market předtím úspěšně minula. Takže kdybyste se někdy dostali do Corku, koukejte po něčem takovémhle:

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 TlusŤjoch TlusŤjoch | Web | 4. června 2012 v 15:42 | Reagovat

Ta tržnice se mi líbí velice. Skvělá atmosféra z těch snímků čisší.

2 Daletth Daletth | E-mail | Web | 13. června 2012 v 12:08 | Reagovat

Mají vcelku divné pouliční osvětlení :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama