Cork - 2. část

5. června 2012 v 15:09 | Fantaghira |  Smaragdové zápisky
Druhou polovinu fotek z Corku začneme univerzitou, ke které jsem v podstatě zabloudila. Totiž, když jsem do corku přijížděla, tak jsem z autobusu viděla nějakou katedrálu (bůhví, co jsem vlastně viděla) a řekla si, že ta by stála za vyfocení. Takže přesvědčena o správnosti svého směru jsem se pustila napříč Corkem. Žádnou katedrálu jsem samozřejmě nepotkala, ale zase jsem potkala UCC (University College Cork). Po dublinské Trinity College a galwayské NUIG to byla třetí irská univerzita, kterou jsem viděla, a řeknu vám - ochotně bych studovala na kterékoli z nich.I přes to, že se univerzita nachází na kraji Corku, jsem byla neustále přesvědčená o existenci oné katedrály. Teprve když mě silnice přivedla k řece (širšímu ramenu) a já zjistila, že tam už to snad ani nevypadá jako město, jsem se vydala zpátky do centra. Šla jsem přes takový hezký park plný lidí (bylo teplo a sluníčko) a po cestě vyfotila následující domeček.

Už zpátky ve městě jsem se dočkala katedrály. Sice úplně jiné, ale to už bylo jedno. St. Fin Barre's Cathedral je asi jedno z těch míst, které by se v Corku měly vidět. Na fotce to není tolik poznat, ale všimněte si, že má katedrála tři věže.


Tady je už zase řeka Lee. Takový pohled na nic, řeka, domy, nábřeží...

Jedna z úzkých uliček vedoucí k další katedrále. Tahle ulička mi připomněla Španělsko, kde jsou taky takovéhle malé, úzké uličky. Jediný rozdíl je, že ve Španělsku by na oknech byly okenice a dveře do domů by byly otevřené, aby se vevnitř udělal trochu průvan a nebylo tam takové horko. To v Irsku nehrozí.

A poslední katedrála, kterou jsem v Corku navštívila. Cathedral of St. Mary & St. Anne.

Za rohem jsem tam našla zastrčenou svěcenou vodu. Neskutečně mě pobavil způsob, jakým ji tam měli uloženou.

A to je z Corku všechno. Už mi zbývá jenom Dublin, a protože jste tu už jednou Dublin viděli, nejspíš ty fotky nějak omezím, abych se zbytečně neopakovala. Ale na příště vám můžu slíbit, že uvidíte irskou pláž plnou lidí.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 TlusŤjoch TlusŤjoch | Web | 5. června 2012 v 18:55 | Reagovat

Tak vzhůru! Jeď tam studovat!
je to tam vskutku krásné.

2 Alexandra Gryffin- Fox Alexandra Gryffin- Fox | Web | 15. června 2012 v 19:49 | Reagovat

Tři věže? To jsem snad ještě neviděla. :D
Univerzity podobného typu se mi líbí, ale radši se neptat, kolik to stojí. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama