Dublin - část 1

12. června 2012 v 16:05 | Fantaghira |  Smaragdové zápisky
Tak jako kdysi ani tentokrát nevezmu fotky z Dublinu popořadě, ale tématicky. Především kvůli tomu, že jsem si tam chodila, jak mě zrovna napadlo, takže moc souvislostí by se v tom nenašlo. A protože už tu Dublin jednou byl, a já jsem blázen, se vždycky pokusím k danému místu hodit odkaz na fotku (případně celý článek) ze stejného místa, jen focenou roku 2008.
Začnu dublinskými ulicemi. A jedna z těch nepřehlédnutelných je O'Connell Street, kterou jsem kdysi překřtila na dublinský Václavák. Místo sv. Václava tu najdete sochu pana O'Connella:


Ovšem hlavní dominantou téhle ulice je The Spire. Slyšela jsem, že se tomu říká i Needle (jehla).

Tady už takový všeobecný pohled na O'Connell Street se spodní částí Jehly.

A abyste náhodou neměli pocit, že toho máte málo, tak O'Connoll Street ještě jednou. Mimochodem, ta budova vlevo s tou velkou výlohou a šedivým čímsi, je Savoy, premiérové irské kino, kam jsem šla na Dark Shadows a The Avengers. Jo, mají to tam pěkné.

Asi nejznámější hospoda v Irsku. Ani vlastně nevím proč, potkala jsem mnohem hezčí, a hlavně větší. The Temple Bar je totiž vevnitř docela malý.

Grafton Street, ulici s nejdražšími obchody (pražské Příkopy), se mi prve podařilo vyfotit skoro bez lidí, tentokrát jsem se tam vydala okolo poledního a o lidi jsem neměla nouzi. (Taky je každá fotka focená z jiného konce ulice.)

Dame Street je další z velkých dublinských ulic. Důležité je hlavně to, že se tu nachází dublinská radnice.

A ještě jeden pohled na Dame Street. Povšimněte si dublinského double-deckeru stejně jako toho, že skoro všichni lidi někam záhadně zmizeli.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 TlusŤjoch TlusŤjoch | Web | 12. června 2012 v 16:13 | Reagovat

Ta dvojka je špicovní /jak říkají Moraváci/.
Cyberštamgastovi se zase líbí ten bar.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama