Dublin - část 2

14. června 2012 v 12:08 | Fantaghira |  Smaragdové zápisky
Přiznám se, že se mi strašně nechce psát tenhle článek. Souvisí to s faktem, že fotky pomalu ale jistě docházejí a příští článek bude pravděpodobně poslední v téhle mojí irské rubrice. Sice jsem už přes dva týdny zpátky, ale díky dopisování článků sem na to můžu na chvíli zapomenout.
Ale k Dublinu. Dneska to vezmeme po katedrálách a Trinity College, zase se k tomu budu snažit přihodit odkazy na starší fotky, abyste měli porovnání (ne, že by se toho v Dublinu tolik změnilo...).
Vzhledem k tomu, že bylo teplo, byli na všech zelených plochách ve městě lidé. Ale že se můžou rozvalovat i v parku u Christchurch Cathedral, obzvlášť když je normálně oplocený, mě dost překvapilo. Dokonce můžete na fotce vidět stánek s občerstvením a posezení.


Další fotka je z jiného dne, na trávníku už tam není tolik lidí, ale posezení pod slunečníky tam je pořád. Holt hezké počasí je v Irsku událost, kterou jsem při své první návštěvě Dublinu nějak nezažila. V dálce je Dublinia, muzeum o Irsku.

A teď už Dublinia samostatně. Dovnitř jsem tentokrát nešla, je to muzeum především o irské historii, takže nepředpokládám, že by se tam toho za ty roky tolik změnilo.

Na st. Patrick's Cathedral se prve opravovala věž, a tak jsem si odtamtud odvezla jenom jednu fotku. Tentokrát už se tam nic neopravovalo, takže už mám těch fotek víc. Ta první je skoro ze stejného místa jako ta z roku 2008.


Z Dublinského hradu je nejzajímavější ta nejstarší část, postavená už někdy ve středověku. Pana prezidenta jsem navštívit nešla, ale vzpomněla jsem si, jak o něm Kate prohlásila, že vypadá jako Master Yoda.

A nakonec ještě pár fotek z jedné z dublinských univerzit - Trinity College. Tuším, že už při své první návštěvě jsem si říkala, že tam bych šla studovat hned. Názor jsem nezměnila (tak co, kdo mi udělá sponzora?), jen by mi třeba nevadilo vyměnit Trinity College za Galway nebo Cork...
Vstup do Trinity College je na konci Dame Street.

Nádvoří a zvonice vypadaly pořád stejně. Snad jen těch lidí tam tentokrát bylo víc.

Jedna z postranních budov...

A ještě jedna fotka... Tohle byla jedna z mála, kde jsem věděla, že podobný pohled mám už z dřívějška. U většiny fotek jsem tak doufala, že se trefím, abych měla dvě podobné fotky na porovnání.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 TlusŤjoch TlusŤjoch | Web | 14. června 2012 v 21:19 | Reagovat

Opět parádní fotky.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama