#2 Vidět všech sedm nových divů světa

8. července 2012 v 13:00 | Fantaghira |  Bucket List
Sedmého července 2007 bylo zvoleno sedm nových divů světa - Chichén Itzá, Socha Krista Spasitele, Velká čínská zeď, Machu Picchu, Petra, Koloseum a Taj Mahal. Některá z těchto míst bych navštívila ráda, některá už tolik ne, ale zase si říkám, že jednou je to div světa, tak to stojí za to vidět. Třeba se jednou, za tisíc let, budou žáci ve škole (pokud budou školy a lidi) o těchhle divech učit stejně tak jako my se učíme (učíme?) o těch starověkých, ze kterých už ale stojí jenom pyramidy.
Ale tak si vezmeme všech sedm míst hezky popořadě a já vám povím proč ano a proč ne.

Chichén Itzá - Tady je to velice jednoduché, protože to je jediný z divů, kde jsem doposud byla. Takže tu nemusím nic rozvádět ani vysvětlovat a můžu si je pomyslně odškrtnout.
Socha Krista Spasitele - Tohle je přesně to místo, které bych nijak netoužila navštívit. Byla jsem tenkrát dost otrávená, že se jakási obří betonová socha dostala až mezi nejlepších sedm. Pro mluví vlastně jen fakt, že se nachází v Rio de Janeiru, a proti návštěvě Ria nic nemám.
Velká čínská zeď - Jakožto jediná, lidmi vytvořená stavba viditelná z vesmíru, je Velká čínská zeď jedno z míst, které bych chtěla navštívit i bez nějakých sedmi divů. Problém je v tom, že zeď je v Číně, kam se mi nechce. Mám dost negativní postoj k tamnímu režimu, velice negativní postoj k tomu, co se dělo (děje) v Tibetu. Ono Zeď není jediná věc, která by v Číně stála za návštěvu, jenže...jet do Číny je mi proti srsti.
Machu Picchu - Sem bych jela okamžitě. Hned teď bych se sbalila a vyrazila. Jediné, čeho bych se tady bála, by byla vysoká nadmořská výška (potřebovala bych se se svým nízkým tlakem nejdřív dostatečně dlouho aklimatizovat) a taky toho, že tam bude těch turistů až moc.
Petra - Skalní chrám v Petře mě okouzloval už jako dítě, když jsem se s mámou dívala (na jejího oblíbeného) Indiana Jonese (Poslední křížová výprava se natáčela v Petře). Takže vydat bych se sem určitě chtěla, jen možná ne hned teď vzhledem k tomu, že Jordánsko sousedí mimojiné i se Sýrií a Izraelem.
Koloseum - Jediný evropský div a já ho neviděla. Do Říma se mi, kdoví přoč, nechce, ale všichni pořád říkají, jaké je to tam hezké a kdesi cosi, takže mě jednou někdo přemluví.Navíc o výlet do Říma bych se nestrachovala, to je EU, to se stačí jeden den rozhodnout, že tam chci, a druhý den můžu jet.
Taj Mahal - Je to jedno z těch míst, které asi musí člověk vidět na vlastní oči, aby uvěřil, že existují, protože na fotkách vypadají, že je tam někdo dokreslil. Z cesty do Indie bych asi nebyla úplně nadšená, ale z čeho bych nebyla vůbec nadšená, by byly ty davy turistů. Ale s tím, že jsou takovéhle památky přecpané se asi musí počítat.

Chichén Itzá | ilustrační foto | archiv autorky
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 TlusŤjoch TlusŤjoch | Web | 8. července 2012 v 14:32 | Reagovat

Jo, jo, na světě je spousta krásných památek...
Tak ať ti se ti podaří navštívit jich co nejvíce.

2 mr-krueger mr-krueger | Web | 10. července 2012 v 17:31 | Reagovat
3 Lady I. Lady I. | Web | 22. července 2012 v 14:29 | Reagovat

S tou čínskou zdí mi mluvíš z duše. Kdyby stála třeba... ve Finsku, tak proč ne :D
"Jeden den se rozhodnout a druhý den jet" bych chtěla taky, jen nevím, kde bych honem nahrabala ty peníze. :D
Na cestování se nejvíc bojím hygieny, to jen, co mě napadlo u té Indie (ale to je i spousta dalších států). Pokud člověk nechce jet vyloženě jen po větších městech, tak je to o zdraví. Mě to teda straší víc než davy turistů.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama