A Clash of Kings

13. července 2012 v 10:18 | Fantaghira |  Books in my thoughts
A Clash of Kings (Střet králů) - George R. R. Martin
Kometa barvy krve a plamenů protíná oblohu. Dva velcí vůdci - Lord Eddard Stark a Robert Baratheon - jsou mrtvi, oběti královské zrady. Od starobylé citadely Dragonstone až po nepřístupné pobřeží u Witerfell nyní vládne chaos. Šest skupin se snaží získat kontrolu nad rozdělenou zemí, železným trůnem a sedmi královstvími, všichni připraveni uplatnit svůj nárok díky všeobecnému zmatku a válce.
Je to příběh, kde bratr válčí proti bratrovi a mrtví se v noci proboudí k životu. Princezna se převléká za sirotka; rytíř mysli připravuje jed pro zákeřnou čarodějku; divocí muži sestoupí z Měsíčních hor, aby zpustošili krajinu. Proti pozadí incestu, bratrovraždy, alchymie a vraždy, vítězství můžou získat ti s nejchladnější ocelí...a nejchladnějšími srdci. Protože když se střetnou králové, celá země se chvěje.
(volný překlad textu z přebalu knihy)

1. Proč jsem si vybral/a právě tuto knihu?
Vzhledem k tomu, že už jsem četla první díl (Hra o trůny), to byla jasná volba.

2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
Král, zrada.

3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
Spálit.

4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.
Tak stejně jako v minulé knížce, i teď jsem nejvíc fandila Arye. Taky mi tu byl mnohem víc sympatický Tyrion. Na jejich části jsem se vždycky těšila.

5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.
I přes to, že byla tahle knížka plná bitev a bojů, dalo se v tom vyznat a nikdy jsem se do toho nezamotala. Taky oceňuju, že se autor vyhnul nějakým zdlouhavým popisům, jak to třeba bývá v jiných knížkách, ale ve většině případů tam byl ten výsledek boje až nějak zprostředkovaně a bez zbytečného zdržování.

6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba i v chování postav.
Dobře, Sansa už není tak pitomá, ale pořád je pitomá. Tady ji ovšem zaručeně trumfnul drahý Joffrey, který by potřeboval pořádně profackovat. A taky pořád čekám, kdy se ta dějová linie s Daenerys připojí k těm ostatním, zatím je úplně mimo.

Hodnocení:
Tak tady zase není co řešit. Jediná věc, kterou teď musím řešit já, je, kde (a kdy) vezmu další díl, protože si nejsem jistá, jak moc dobře to půjde sehnat v téhle zemi v angličtině (česky to číst nechci). V nejhorším to někde objednám.
(5/5)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 TlusŤjoch TlusŤjoch | Web | 13. července 2012 v 10:51 | Reagovat

Jo, jo, jamile tě jednou něco chytne, už se tě to nepustí.

2 yuripovidky yuripovidky | Web | 13. července 2012 v 11:03 | Reagovat

Fůj, nejhorší blog na světě!!!
P.S.: Píšu líp!!!
P.P.S.: Otřesný dess!!!

3 Pealia Pealia | Web | 13. července 2012 v 12:18 | Reagovat

Och, rychle se tato knižní série rozšířila! Čte jí více a více lidí, a popularita stéle stoupá. :)

4 Lúthien Lúthien | Web | 23. července 2012 v 15:15 | Reagovat

Aryu a Tyriona mám taky moc ráda, Tyrion je knihu od knihy lepší a vtipější. A ještě mám moc ráda Jona. Sansa mi nevadí, spíš je mi jí líto. A Joffrey je na zabití od první chvíle :D Teď čtu Tanec s draky v aj, je to proklatě tlustá knížka :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama