Co mi chybí

13. srpna 2012 v 21:32 | Fantaghira |  Vykecávám se...
Omlouvám se za delší odmlku, lezla na mě nějaká nemoc a byla jsem ráda, že žiju, takže na nějaké psaní článků jsem neměla ani pomyšlení. Vím, že mi stále zbývá dodělat Portugalsko, vynechala jsem nedělní Bucket List, ale co se dá dělat, nějak to všichni přežijeme.
Jak jsem se tak válela minulý týden v posteli (s nesnesitelnou bolestí hlavy, na kterou nic nezabíralo - jen abyste si nemysleli), tak jsem začala přemýšlet nad tím, co všechno mi tu chybí. Ne, nechte mě to zformulovat lépe. Co z Irska mi v Čechách chybí a čeho je tu naopak až moc. Prostě co všechno je tu špatně. Žádný plačící a zoufalý článek jsem tu doposud nezveřejnila, takže teď to bude o to horší.

~ Guinness. Já, plzeňák, všude propagující plzeňské pivo a Irům drze tvrdící, že naše pivo je lepší, postrádám Guinness. A aby toho nebylo málo, české pivo, naše plznička, mi už tolik nechutná. Piju ho pořád (ono co jiného se v Čechách dá pít?!), ale poté, co mi několik lidí řeklo, jestli bych se teda nechtěla do toho Irska zase nastěhovat, když tam mají tak dobrý to pivo!, mi došlo, že si vlastně pořád stěžuju, o kolik byl Guinness lepší...
~ Mléko. Ta bílá břečka, co se tu prodává v krabicích, není mlíko! Už hned někdy ze začátku pobytu v Irsku jsem chválila jejich mléko, které chutná jako mléko. A to v Čechách prostě není (a krávu si kvůli tomu pořizovat nebudu). Nedávno mi máma dělala kafe a dala mi tam moc mlíka. Co jsem udělala já? Musela jsem to jít vylít, protože to tak moc chutnalo po té bílé hrůze, že se to nedalo.
~ Zeleň. Ne, že by tu nebylo nic zeleného, ale... není to ono. Především je tu spousta polí (která navíc teď sklízí nebo zaorávají) a když se člověk dostane na louku, tak je prostě špatně zelená. A žádné kamenné zídky a stáda ovcí na pastvě... Je to tu všechno hrozně velké a neosobní.
~ Večeře. To bylo v Irsku největší jídlo dne, kdežto tady je to oběd. Díky velkým večeřím v Irsku jsem se zbavila zlozvyku chodit v deset prohledat ledničku (která je stejně prázdná). Teď se nacpu uprostřed dne a v noci mám hlad. Řešení by bylo nechat si svou porci k obědu na večeři, ale připadala bych si dost divně. (Krom toho jsem zastáncem názoru, že jídlo se má jíst čerstvě připravené a ne o dva dny později ohřáté v mikrovlnce.)
~ Rohlíky. Jak jsem jenom někdy mohla jíst rohlíky?! Vím, že dost lidem vadí, že se v Irsku jí především toastový chléb (sandwiche apod.), ale já si na něj bez problémů zvykla. Zato se teď ušklíbám nad rohlíky. Vždyť jsou hrozně divné a... ani trochu mi nechutnají. Naštěstí nakupujeme i chleba, takže hlady nepomřu.
~ Angličtina. Chybí mi mluvit anglicky. Neřešit tykání a vykání. Dokonce mi i chybí ten, místy hrozný, irský přízvuk, kterému jsem sotva rozuměla - někdy ani nerozuměla, i když Irům bych to úplně nepřiznala. Já mám angličtinu hrozně ráda, ale v Čechách si jí úplně neužiju. A když jsem s někým známým zkoušela mluvit anglicky, málem jsem přišla o uši, jak mi je ten český přízvuk trhal.
~ Hudba. Samozřejmě. Teď jsem strávila asi půl hodiny hledáním jedné písničky, kterou jsem si jednou nahrála na mobil, ale mám pocit, že prostě neexistuje. Kdybych jí aspoň měla v nějaké pořádné publikovatelné kvalitě... Achjo. Ale tak jedna známá a asi má nejmilejší:
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Taychi Taychi | Web | 13. srpna 2012 v 23:19 | Reagovat

S mlékem nemám problém, ale asi kvůli tomu, že na něm vyrůstám a když člověk nepozná nic jiného tak není co porovnávat. Rohlíky mám raději než chleba, ale nebráním se žádnému pečivu. Na angličtině se mi též líbí, že člověk až moc nevidí tykání a vykání. Já mám vždy problém odhadnout, jestli lidem tykat nebo vykat. Vykání mi kolikrát ani nejde přes pysky.

2 MojeTajnéJá MojeTajnéJá | 14. srpna 2012 v 23:22 | Reagovat

Poradím jen s tím mlékem. Zkus buď farmářský obchod (ve městě jsou dva) a nebo mlékomaty :-) . 2l za 50kč docela ujdou a už to vážně má chuť jako mléko...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama