31. říjen

31. října 2012 v 19:14 | Fantaghira |  Vykecávám se...
Dneska je tomu přesně rok, co jsem odcestovala na své irské dobrodružství. Přijela jsem tehdy vyděšená ztracená a mladá na úžasný smaragdový ostrov, aniž bych tušila, co mě tam čeká. Zdá se to tak dávno, ale nedávno ve stejný okamžik. Chtěla bych se vrátit o rok zpátky a všechno to prožít znova, ale zároveň jsem ráda, že jsem tam, kde jsem.
Zpátky jsem pět měsíců, ale pořád nejsem schopná koukat na fotky bez toho, abych chtěla brečet. Tak moc mi to tam chybí. Byl to úžasný zážitek, skvělá zkušenost.
Neidealizuju si to, vím, že to nebylo dokonalé, ale přesto... bylo to prostě něco, co mě změnilo, změnilo to můj pohled na svět. Ne, že bych si tu změnu donedávna uvědomila, to až s nástupem na školu. I když mě od mých spolužáků dělí dva roky, přijdou mi tak strašně...mladí. A ne kvůli věku, ale kvůli zkušenostem. Irsko mi pomohlo si uvědomit, kdo jsem, co chci dělat. A taky ten mnohdy opakovaný fakt, že všechno jde, když se chce, jen pro to člověk musí něco udělat.
Je hrozné, jak ten čas letí.
Datum 31. října si budu navždy pamatovat. Ne jen jako den, kdy se ve světě slaví Halloween, ale jako den, kdy jsem skutečně vykročila do světa.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Alexandra Gryffin- Fox Alexandra Gryffin- Fox | Web | 31. října 2012 v 20:57 | Reagovat

Přesně to si říkám taky. :) Vidím to například u toho, jak ti lidi řeší problémy. Místo, aby dospěli a zašli si do konzultaček nechat si to znovu vysvětlit učivo, kterému nerozumí, jenom nadávají, jak to (ubožátka) nechápají a jak je k nim život celkově hrozný. Popřípadě svůj projev doplní o nářky typu jak je ten učitel příšerně náročný a že jiné skupiny to mají mnohem lepší a jednodušší.
Na druhou stranu, jsem docela ráda, že studuju, protože je to vítaná změna prostředí. Ale jenom, aby mě to ty tři roky bavilo. :D

2 TlusŤjoch TlusŤjoch | Web | 1. listopadu 2012 v 12:07 | Reagovat

První vykročení do světa si člověk asi bude pamatovat navždy.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama