Algarve - 8. část

5. října 2012 v 22:08 | Fantaghira |  Cestovatelské
Předposlední část, slibuju. Všechny fotky už budou jenom z Albufeiry, tedy města, kde jsme měli hotel, ale je jich víc, takže je musím rozělit do dvou částí vzhledem k tomu, že nerada dávám do článku moc fotek najednou.
Albufiera je dosti roztahaná podél pobřeží, když jsme viděli, co všechno ještě je Albufiera, tak jsme byli dost překvapení. Náš hotel byl kousek od historického centra, takže jsme město docela poznali, ale jiné hotely byli i několik kilometrů dál a stále se počítali do Albufeiry. V okolí měli spoustu obchodů, restaurací, ale nemohli tušit, že to "jejich" místo má i nějakou historii.
Ale úplně nejdřív chci začít nádherným malebným přístavem, kde jsou naprosto úžasné barevné domky. Jen upozorňuju předem, neočekávejte žádné staré malebné chaloupky.


Krom toho se tu dá taky koupit nejlepší zmrzlina na pobřeží :)


Ještě detail na ty barvy a hezky řešené balkonky.

A teď se přesuneme kousek na západ na pláž. Nikde v celém Algarve nenajdete takové krásné nekonečné písečné pláže jako třeba ve Španělsku, ale o to je to hezčí.
Mimochodem tam vzadu, co mezi skálami vylézají ta mola, byl přístav.

Skoro stejná fotka, jen focená o kus dál. Doporučuju si povšimnout podezřelé betonové věci vzadu u skály, dostanu se k tomu u další fotky, mezitím můžete přemýšlet nad tím, co to tam dělá.

Ne, že by to tady bylo vidět líp, ale je to tu vidět z větší blízkosti. Ta podezřelá věc je výtah. Jen si to představte, máte hotel na skále, pláž nějakých 50 metrů od hotelu, ale musíte k tomu ještě připočítat dalších pár desítek metrů volným pádem. Takže výtah. Vpravo od výtahu se ještě dají tušit schody pro ty, co nejsou líní.
Krom toho se na pláž dá dostat tunelem nebo eskalátory na druhém konci centra.

A pak se také najdou takoví turisté, kteří všechno pečlivě prostudují, zváží a vyberou jediný hotel, který se skutečně nachází přímo na pláži. Že je to nemožné, ale vůbec ne. Jen je skutečně trochu divné, být v hotelu, kde jsou všechny pokoje obrácené k moři, protože na druhé straně je skála. A v té temné díře dole ústil již zmiňovaný tunel.

Příště tedy ještě to historické centrum, jen nevím, kdy to stihnu, na víkend jsem pryč a navíc mám otravnou rýmu a kašel, ale budu se snažit :)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 evil-ash evil-ash | Web | 5. října 2012 v 23:27 | Reagovat

Máš pravdu,ty pláže ještě stěmi útesy-no nádhera.Španělsko má zkrátka něco do sebe,ohledně pláži:)

2 TlusŤjoch TlusŤjoch | Web | 7. října 2012 v 9:23 | Reagovat

Přístavy mám strašně rád.
A ty plážoffky mají úžasné barvy.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama