Great Expectations

24. října 2012 v 20:13 | Fantaghira |  Books in my thoughts
Charles Dickens - Great Expectations (Nadějné Vyhlídky)

Sirotek Pip je chudý jako kostelní myš a sní o bohatství a životě v lepší společnosti. Velké naděje do budoucna mu přinese jmění, které dostane od neznámého dobrodince. Pip odjede do Londýna, tam si užívá získané společenské postavení, je obklopen novými přáteli, konečně se smí ucházet o dívku svého srdce. Ale žádná růže není bez trní...


1. Proč jsem si vybral/a právě tuto knihu?
Musela jsem ji přečíst na předmět Dějiny anglické literatury.

2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
Peníze, procitnutí.

3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
Žít.

4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.
Nevím, jestli úplně ztotožnila, ale nejvíc se mi líbil Wemmick, už kvůli tomu, že byl úplně jiný, než ostatní postavy. Takový tajuplný.

5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.
Líbilo se im, když Pip zjistil, od koho dostává ty peníze, to pro něj byl docela šok, ale podle mě mu to dost pomohlo, do té doby jsem ho moc ráda neměla. Další věc bylo, když přišel na to, kdo jsou Estellini rodiče, protože najednou všechno začalo dávat smysl, všechny postavy měly svoje místo, a byl to okamžik, který knížce z mého pohledu hodně přidal.

6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba i v chování postav.
Sáhodlouhé popisy. Na jednu stranu dělají všechno skutečnější, na druhou stranu nenechávají moc prostoru pro fantasii, všechno je do detailu popsané, a občas to číst je hrozně únavné.

Hodnocení:
Když jsem zjistila, že máme číst zrovna tohle, byla jsem docela zděšená, ale nakonec to nebylo tak hrozné, jak jsem se bála. Ale přesto, sama bych si tohle nikdy nevybrala.
(3/5)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 TlusŤjoch TlusŤjoch | Web | 24. října 2012 v 22:18 | Reagovat

Od Dickense se mi líbila "Kronika Pickwickova klubu (The Pickwick Papers)".
Prý ale v originále vyzní lípe.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama