Květen 2013

The Shard

22. května 2013 v 13:15 | Fantaghira |  Cestovatelské
The Shard (česky Střep) je bezesporu novou dominantou Londýna. Tenhle nejvyšší mrakodrap v Evropě byl dostavěn teprve loni a tyčí se do výšky 310 metrů. Když jsem byla naposledy v Londýně, tak po téhle stavbě nebyla ani památka, takže tohle celé pro mě bylo nové. Vzhledem k tomu, že centrum Londýna je na rovině, tak se dá Střep zahlédnout i od London Eye nebo z Greenwiche (možná i dál, ale tahle dvě místa mohu potvrdit) a je to skutečně jedinečná stavba.
Na začátek porovnání dvou fotek: ta první je z roku 2010, ta druhá z letoška.


Myslím, že rozdíl v obou fotkách je všem jasný.

Speaker's Corner

16. května 2013 v 19:58 | Fantaghira |  Cestovatelské
Speaker's Corner je ta slavná část Hyde Parku, kam si každý může stoupnout a vykládat, co se mu zachce, aniž by z toho měl nějaké problémy. Při svých dřívějších návštěvách Londýna jsem nikdy neměla pocit, že by byl Speaker's Corner příliš využívaný. Tantokrát tam ovšem stálo a vykládalo hned několik lidí, mezi tím se pohybovali posluchači a prostě se tu poprvé něco pořádně dělo. Přiznám se, že jsem nikoho nějak zvlášť neposlouchala, ale mám pocit, že většina jich tam vykládala cosi o náboženství.
Snažila jsem se překonat sebe sama, protože lidi fotím nerada - spíš z důvodu, že mi to přijde hloupé fotit cizí lidi někde na ulici - a něco jsem vyfotila.
Enjoy.

Greenwich - 2. část

7. května 2013 v 15:18 | Fantaghira |  Cestovatelské
Pojďme na chvíli zapomenout na dnešní (a nejenom dnešní) upršené počasí a vraťme se zpátky do Greenwiche. Minule jsme si prohlídli slavnou observatoř a nultý poledník, dnes to bude spíš o budovách u Temže, především pak Old Royal Naval College (námořní akademie).
Nejprve se ale ohlédneme zpět na oservatoř. Všichni už určitě víte, že v té budova, co je nejvíc vidět, se nachází osmiúhelníkový pokoj, odkud původně pozorovali hvězdy, komety nebo zatmění.

Greenwich - 1. část

2. května 2013 v 15:56 | Fantaghira |  Cestovatelské
Tak jsem se v úterý v noci vrátila z prosluněného Londýna. Byla jsem překvapená, co se během těch tří let změnilo, nebo spíš, co tam vyrostlo za nové budovy. Ale protože jsem tu Londýn už kdysi představovala, musím ty fotky nějak probrat, abych se moc neopakovala. Bezpečné je tedy začít s Greenwichem, protože tam jsem se letos dostala poprvé.
Greenwich mají všichni spojený s nultým poledníkem, ale ono je tam toho mnohem víc. Já jsem byla nadšená z parku, a to ani nebyl čas se tam pořádně projít. Ale popořadě...
Dole u silnice se nachází National Maritime Museum (Námořní muzeum).Dovnitř jsme šli až později, ale nebylo tam nic, co by mě nějak zaujalo, ale to jsem ani nečekala. Určitě ale není na škodu podívat se dovnitř.