Červen 2013

London

21. června 2013 v 10:11 | Fantaghira |  Cestovatelské
Londýn jsem tu už kdysi představovala, a proto mi přijde zbytečné dávat sem zase ty stejné fotky (nebo aspoň fotky stejných míst). Místo toho jsem vybrala pár fotek, které jsou něčím jiné nebo zajímavé.
První fotka, vlastně má první fotka focená v Londýně letos, je pohled z Westmister Bridge (toho, co je u Big Benu) směrem proti proudu Temže na moderní budovy v dáli. A do toho ten bouřkový mrak...

Zatím proplouvám

7. června 2013 v 12:57 | Fantaghira |  Vykecávám se...
Že zkouškové je zlo, to ví všichni, kteří s ním měli kdy co dočinění. Nicméně po dnešku už můžu říkat, že půlku zkoušek mám za sebou. I když ta dnešní byla velice vtipné, protože probírané téma jsem viděla poprvé dnes ve dvě ráno. Tady to napsat můžu, ale jinak bych to asi měla tajit, protože by se taky mohlo stát, že mě někdo z mého spolužactva zastřelí.
Ale tak jednoduché to taky pořád nebude. Problém je, že ty horší mě teprve čekají. Anglická fonetika i obě literatury (česká 19. století, a anglická) a to bude zlo, protože se neumím učit seznamy a u anglické sice něco načteno mám, zato u české znám tak akorát Kytici. Ale to teď řešit nehodlám.
Ovšem nejpozitivnější na tomhle všem je, že už teď mám dost kreditů na to, aby mě pustili do druháku a nestane se to, čeho jsem se nejvíc obávala. Sice jsem si nikdy ani nepřipustila, že bych tuhle školu neměla dát, přesto tam někde vzadu v hlavě straší ty nepěkné zkušenosti z farmacie a jen se děsím chvíle, kdy mě tady vyhodí od zkoušky. Protože to se taky někdy stane. Ale snad nejsem takový chudák, abych se z toho zhroutila. Tahle škola mě opravdu baví (neříkám, že všechno) a snažím se tu užívat si, jak jen to jde, protože další šanci už mít nebudu. A jak někdo řekl, aspoň jsem si prodloužila mládí, tak toho musím využít.

Doufám, že povodně nikoho nesmetly, protože to bych opravdu nerada. My bydlíme na kopci, takže jsme přežili bez úhony, jen je všude spousta bahna a na loukách voda. Ale je rozdíl mezi tím mít na louce vodu a mít tam řeku.

Mějte se všichni krásně a všem spolutrpitelům, co mají zkouškové, přeju hodně štěstí ;)
F.