Říjen 2013

Podzim

23. října 2013 v 13:14 | Fantaghira |  Rostliny
Podzimní fotky jsou nejspíš už touhle dobou dávno ohrané, ale mně to stejně nedá. Takový podzim, jako je teď mám ráda - je docela teplo, všude barevné listí, do toho občas sluníčko... Už jsem se bála, že tohle období letos přeskočíme a rovnou přijde zima. Naštěstí se tak nestalo a já se dokopala k tomu, že jsem vzala na procházku foťák.
První polovina fotek je u mě doma, druhá z Budějovic, kde jsem se k procházce donutila až včera, a to jenom díky tomu nádhernému počasí, co tu panovalo. Ono když končíte v půl páté, tak jste většinou rádi, že jste přežili, a na nějakou činnost nemáte ani pomyšlení. Ale vy už asi chcete ty fotky...


O škole a Červené karkulce

14. října 2013 v 21:03 | Fantaghira |  Vykecávám se...
Už mi začal třetí týden školy, a ještě jsem si tu nestěžovala. Něco je špatně.
Ne, vážně, zatím se to docela dá. Sice mi zavřeli předměty, na které jsem se těšila nejvíc, a snad všichni, se kterými jsem se loni bavila, odešli na jiný obor, jinou školu, nebo nedali zkoušky, ale... No dobře, tohle zní vážně děsivě. Tak já to vezmu nějak popořadě.

Na našem oboru (či kombinaci) nás zbylo sedm. Tedy zapisovalo se nás osm, ale jedna si ještě zařizovala přestup na jednooborovou bohemistiku, takže teď je nás sedm. Takové pěkné číslo, obzvlášť uvážíme-li, že loni nás nastupovalo zhruba o dvacet víc. Vážně potěšující statistika... Mým největším problémem je to, že mezi těmi sedmi není nikdo z mých loňských kamarádů. S těmi, co zbyli, se bavím, zdravím, není to tak, že bych seděla někde zapomenutá v koutku (skoro), ale když se nad tím zamyslím, tak je vůbec neznám. Takže je to pro mě teď takové smutnější.

Na koleji...

10. října 2013 v 23:17 | Fantaghira |  Vykecávám se...
Víte, jak si spousta lidí myslí, že vysoká je jenom o chození na nejrůznější párty? Jo, předpokládám, že pokud jste ten typ, tak nebudete mít problém si dostatek pařeb najít. Já ten typ nejsem.
Taky se říká, že na kolejích je to nejlepší, protože tam se něco děje pořád. To můžu potvrdit z vlastní zkušenosti. Obzvlášť když máte na patře víc kluků než holek. Většinou se to dá přežít, jasně občas vám tu o půlnoci hraje jakási zaseklá páska tuc-tuc-tuc disco... Loni tu kluci jezdili na skateboardu, letos tu zatím jen hrají na chodbě florbal. Ale to spíš přes den.

A pak jsou dny, kdy se všechno spojí dohromady a je lepší nevylézat na chodbu.
Dneska jsme tu měli Back to school. Těšila jsem se. Jenže to by se těsně před UDG nesměl spustit déšť, takže jsme se nakonec uchýlili na balkon. Na Horkýže slíže už pršet přestalo, jenže z těch tak nadšená nejsem, tak jsem šla radši na pokoj (nemluvě o tom, že jsem byla zmrzlá). Prostě jsem chtěla mít klid. Jenže kluci to tady pojali trochu jinak a usoudili, že když je venku hnusně, tak budou pařit tady na chodbě.