To jste snad ani vědět nechtěli...

2. listopadu 2013 v 19:39 | Fantaghira |  Vykecávám se...
Sentencia (ano, prásknu ji hned na začátku) mě vybrala, abych dál pokračovala v jednom řetězáku. Řeknu vám narovinu, že kdyby se mi nelíbily otázky, nešla bych do toho. Jenže otázky, a celkové zpracování se mi líbily.
Řetězák má tři části, v první jsem měla prozradit deset faktů o sobě, pak odpovědět na deset otázek od Sentencie a na závěr vymyslet vlastních deset otázek a vybrat pět blogerů, kteří by pokračovali. Ta poslední část se nakonec ukázala jako nejobtížnější, i když zabrat mi dalo všechno.

Nejprve tedy deset náhodných faktů, které se mě týkají:
1) Neumím chodit na podpatcích. Dobře, mám lodičky, ve kterých chodím na zkoušky, ale vzhledem k rychlosti, s jakou se v nich pohybuji, se tomu snad ani chůze říkat nedá. Navíc se všichni diví, co s tím pořád mám, že ten podpatek je malý a dost tlustý.
2) Neuznávám barvy pojmenované po jídle (broskvová) a další podobné paskvily (především u červené to stojí za to). Maximálně jsem ochotná uznat existenci tyrkysové.
3) Nevyznávám žádné náboženství, ale nemám nic proti věřícím lidem, aspoň do doby než mi své názory začnou cpát. Takže mám alergii na všechny pouliční kazatele, Svědky Jehovovy a další podezřelé existence, které se mi snaží vnutit svou víru.
4) Když v knížce, filmu, nebo seriálu umře moje oblíbená postava (což je vždycky), obrečím to. Věřte mi, nechtěli byste mě vidět, jak čtu sedmý díl Pottera.
5) Mám hudební hluch. Zásadně proto nezpívám (ani kdybyste mě hodně opili). Hrát umím jedině na nervy a triangl. Dokonce i chrastítko je pro mě příliš nebezpečné, protože neudržím rytmus.
6) Kdybyste poctivě prošli můj blog, našli byste tu jednu jedinou fotku, na které je vidět můj obličej (i když jenom z profilu). Ani nevíte, jak dlouho jsem strávila úvahami nad tím, jestli tu fotku skutečně zveřejnit.
7) Nakupování je pro mě utrpení. Pokud nenakupuju knihy. Ačkoliv pak je to také utrpení, protože na všechny, co bych chtěla, nemám dost peněz.
8) Nejím vajíčka. Jasně, že když jsou součástí těsta, tak mi to nevadí, ale všech těch vajíček na měkko, tvrdo, na hniličku, volských ok, míchaných vajíček a dalších vajíčkových pokrmů bych se nedotkla.
9) Silvestr nejraději trávím zalezlá pod peřinou s hromadou filmů. Ten loňský jsem například strávila ve společnosti X-Menů.
10) Nedávno jsem ze zvědavosti a nudy založila svému blogu facebookovou stránku. Problém je, že nevím, jak ji smazat, tak jsem se rozhodla, že ji tedy nechám žít. Když mi to lajkne aspoň pět lidí, budu tam i občas něco psát.


Odpovědi na otázky od Sentencie:
1) Kdybys byl/a budovou, jaká by to byla a proč?
Knihovnou. Knihovny na mě vždycky působí tak nějak úctyhodně, s plnými regály vědomostí. Navíc to tam voní po knihách.

2) Čeho si na lidech všímáš nejdřív, když je poznáš?
První, čeho si všimnu jsou oči. Nejuspíš je to ohrané, ale je to tak. Na druhou stranu si oči zapamatuju jenom ty, které mě něčím zaujmou.

3) Jakou osobnost historie nebo současnosti bys chtěl/a poznat osobně a proč?
Tohle je hrozně obtížná otázka. Po dlouhém uvažování bych si vybrala Darrena Crisse, kterého nejspíš moc lidí tady znát nebude. Já ho zbožňuju už od první chvíle, kdy jsem viděla A Very Potter Musical, a s každou další rolí a písničkou ho mám ještě o kousek radši. Navíc působí skromně a že si na nic nehraje.

4) Kterou písničku si poslední dobou pouštíš pořád dokola?
Royals od Lorde. Celkově mě tahle šestnáctiletá zpěvačka z Nového Zélandu naprosto uchvátila. Vzhledem k tomu, jak je mladá, se zdá, že má utříděné názory a jsem vážně zvědavá na další její skladby.

5) Máš rád/a své pravé křestní jméno nebo bys radši měl/a nějaké jiné?
Nevím, jak moc tohle oceníte, když moje křestní jméno neznáte, ale budiž. Dřív jsem ho neměla vůbec ráda, ale zvykla jsem si na něj a už bych neměnila. Obojí je způsobeno tím, že v dnešní době moje jméno není až tak oblíbené, takže mi kdysi přišlo divné. Ono i dnes se mi stává, že se mě po představení lidé ptají, jak mě vlastně mají oslovovat, ačkoliv to není žádná věda.

6) Které zvíře tě fascinuje a čím? (pozor, neplést fascinaci s oblibou)
Naprosto mě fascinuje ptakopysk a plně chápu, jak si kdysi vědci mohli myslet, že je to podvrh. Tahle napůl kachna, napůl vydra a napůl bobr je prostě neuvěřitelná (a vím, že jsem mu právě nadělila tři půlky).

7) Jakou nejbláznivější věc jsi kdy udělal/a?
To těžko říct. Co jednomu přijde bláznivé, může být úplně normální pro durhého. Ale řekla bych, že jedna z nejbláznivějších věcí, jakou jsem kdy udělala, bylo ukončit vysokou, která mě nebavila a odjet do Irska.

8) Kdybys mohl/a změnit jeden okamžik, rozhodnutí ve svém životě, které by to bylo?
Asi se to bude zdát divné, ale nic bych neměnila. Jasně že mě po přečtení otázky napadlo spoustu věcí, které bych chtěla změnit. Ale když jsem se nad tím zamyslela, usoudila jsem, že všechny ty chyby, které jsem kdy udělala, vedly k tomu, že jsem, jaká jsem. Ano, mám spoustu nedostatků a chyb, ani neříkám, že bych nechtěla být jiná. Jenom bych toho chtěla dosáhnout vlastním úsilím a ne se vrátit v čase a něco tam změnit. Co kdyby se ze mě stala zlá panovačná mrcha, kterou všichni nenávidí?

9) Jaká je tvá oblíbená kniha a knižní postava?
To mám vážně vybrat jednu? Ne... Navíc mám pocit, že už jste si tu párkrát mohli o mých oblíbených postavách i knížkách počíst. Tak jenom krátce. Z knížek je to především Pán Prstenů, Peter Pan, Zlodějka knih, Inkoustové srdce, Pýcha a předsudek. Z postav pak Sirius Black, Sméagol, Dustfinger a mnoho a mnoho dalších.

10) Vypiš 5 věcí, které chceš rozhodně v životě zažít, dokázat a za kterými si opravdu půjdeš.
Jedním z mých dlouhodobých snů je navštívit Nový Zéland. Jakožto fanoušek spousty sci-fi a fantasy seriálů bych se někdy chtěla dostat na slavný Comic-Con v San Diegu. Se svým koněm bych chtěla vyhrát vytrvalost minimálně stupně L (mám do toho ještě hodně daleko a před sebou hodně práce). Chtěla bych přeložit knihu. Nejdřív chci ale úspěšně dodělat vysokou.

Mých deset otázek:
1) Kdybys mohl/a mít jakoukoliv nadpřirozenou schopnost, jakou by sis vybral/a?
2) Jaká je tvá první vzpomínka z dětství?
3) Máš z něčeho panickou hrůzu? Pokud ano, tak z čeho?
4) Jaký je tvůj nejoblíbenější seriál z tvých dětských let?
5) Kdybys vyhrál/a ve sportce, jaká by byla první věc, co bys koupil/a?
6) O tvém životě byla napsaná kniha. Jak se jmenuje?
7) Jaká je tvá nejoblíbenější sladkost?
8) Který film tě vždycky rozesměje?
9) Čí koncert by sis v žádném případě nenechal/a ujít?
10) Jaká je tvá nejlepší vlastnost?

Kdo by měl pokračovat?
Tady docházíme trochu k problému, protože blogu se teď nestíhám věnovat tolik, jako kdysi, a abych pravdu řekla, nestíhám úplně sledovat, kdo všechno to se čtením mého blogu nevzdal. Navíc nesnáším jakékoliv určování.
Teď mě napadají pouze dvě jména: Alexandra Gryffin-Fox a Lúthien. Pak můžu přizvat všechny ostatní čtenáře tohoto článku, aby se zapojili, pokud mají chuť. Pokud se cítíte ošizeni, že jsem nenominovala zrovna vás, hlasitě se ozvěte v komentářích, a budu jen ráda, když se i přes mou děravou paměť zapojíte.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ainree Ainree | Web | 2. listopadu 2013 v 20:01 | Reagovat

Mám otázku, která s tématem článku nesouvisí, přesto by mě velice zajímala. Má tvoje jméno Fantaghira něco společného s Princeznou Fantaghiro? Už hrozně dlouho mi to vrtá hlavou :-)

2 Fantaghira Fantaghira | 2. listopadu 2013 v 20:07 | Reagovat

[1]:  Princezna Fantaghiro byla moje oblíbená pohádka. Při výběru přezdívky jsem si na ni vzpomněla a bylo :)

3 TlusŤjoch TlusŤjoch | Web | 2. listopadu 2013 v 20:31 | Reagovat

Být knihovnou je dobrá volba.

4 sarush ef sarush ef | Web | 2. listopadu 2013 v 21:21 | Reagovat

Haha, při té sedmé otázce jsem se zasmála.

5 Ainree Ainree | Web | 2. listopadu 2013 v 23:34 | Reagovat

[2]: Tak to je super :-) Já jsem tu pohádku jako dítě zbožňovala :-) Je super, že má své fanoušky ještě dnes :-)

6 Houp Houp | Web | 3. listopadu 2013 v 18:13 | Reagovat

Royal od Lorde je super song, taky jí teď pořád poslouchám. :) Jinak mám taky antisluch, takže bylo pro mě utrpení hádat o jaký jde tón, který zahrála naše učitelka v hudební třídě, abychom ho uhádli. bože.
Myslím, že spolu bychom si často poplakali. U knížek, filmů, dokonce sitcomů a animovaných filmů jsem schopná brečet. :-D
Nový Zéland zní moc zajímavě.

7 Alexandra Gryffin- Fox Alexandra Gryffin- Fox | Web | 3. listopadu 2013 v 23:16 | Reagovat

Vidím, že Silvestry trávíme podobně. :) Akorát ve vajíčkách jsem zase tak rozežraná, že z nich jím pouze bílek, se žloutkem jedině ve smaženici s obrovskou spoustou hub. :D Představa syrových vajíček ve mě vzbouzí pocit absolutní hrůzy a odporu. :D
Každý máme svoje, no. :D

Ráda budu dál pokračovat. :D

8 Sentencia Sentencia | Web | 22. listopadu 2013 v 9:38 | Reagovat

ty jsi ale práskač... :) porvala ses s tím dobře, tak nemáš důvod si stěžovat. Moc se mi líbí odpověď s ptakopyskem :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama