Sedmero pohádek

24. února 2014 v 21:24 | Fantaghira |  Viděla jsem...
Vánoce jsou sice dávno za námi, já mám ale přesto nějakou pohádkovou náladu, což mě přivedlo na nápad dát dohromady seznam oblíbených zahraničních pohádek. Co si budeme povídat, Tři oříšky pro Popelku zná každý, ale kolik lidí zná nějakou oblíbenou americkou pohádku (a zkusme nepočítat animáky)? Pravda je, že až na jednu výjimku jsou to všechno americké filmy. Ehm... Ale nejsou české, tudíž úděl plní. Dokonce jsem se je pokusila sestavit tak, aby se končilo těmi nejlepšími.
Tak vzhůru na to!

7. Princezna Fantaghiró
Nemohla bych si odpustit nezmínit tuhle italskou pohádku o neobyčejné princezně, po které jsem si vybrala přezdívku. Ve skutečnosti je to pět filmů, které u nás kdysi dávno dávali v televizi rozdělené na části, proto jsem dlouho žila v domění, že je to ve skutečnosti seriál. K filmům jsem se dostala pár let zpátky a je pravda, že v efektech jsou někde úplně jinde (musela jsem se smát), ale pořád je to moje oblíbená pohádka, které odpustím všechno.
Mimochodem všechny díly se dají najít na YouTube ;)


6. Ella Enchanted (Zakletá Ella)
Pravdou je, že hlavní důvod, proč se tahle pohádka zařadila do mého výběru, se jmenuje Hugh Dancy. Ale i jinak je o co stát. Je to sice jedna z těch pohádek, kde máte pocit, že scénárista vzal všechno, co si myslel, že by mělo v pohádce být, a dal to dohromady. Přesto to funguje. A hlavní hrdinka, které dala sudička do vínku absolutní poslušnost, filmu ještě přidává. Podaří se Elle najít její sudičku a přesvědčit ji, aby ji jejího "daru" zbavila?
trailer

5. Enchanted (Kouzelná romance)
Jak by to vypadalo, kdyby se princezna z pohádkového světa, kde je naprosto zbožňovaná, propadla pomocí zlého kouzla do New Yorku? To se dozvíte v Enchanted. Nejlepší postavou je Robert, který si nebohou princeznu Giselle vezme k sobě, a jejímu pohádkovému nadšení a neustálému zpěvu odolává osobitým cynismem. A co teprve až se pro Giselle do New Yorku vypraví její snoubenec z pohádkové říše a po něm i zlá čarodějnice, která tohle všechno způsobila na prvním místě.
trailer

4. EverAfter (Věčný příběh)
Tenhle film ukáže, jak to bylo ve skutečnosti s Popelkou. Jestli čekáte klasickou pohádku, nejspíš budete překvapení. Danielle (jak se tady Popelka jmenuje) se o všechno musí zasloužit sama svými vlastními silami. A pokud byste si mysleli, že princ bude z Danielle stejně unešený, i když zjistí její původ, zamyslete se znovu. Tenhle film je o tom, jak to všechno doopravdy proběhlo, ne o nějaké zkreslené pohádkové postavě. Na druhou stranu, pořád je to pohádka a je tedy docela pravděpodobné, že se dočkáte šťastného konce.
trailer

3. Stardust (Hvězdný prach)
Jedna z mála věcí, které jsem nejdřív viděla a teprve potom jsem se dostala ke knížce. A jsem za to ráda, protože si nejsem jistá, jestli bych měla film tak ráda, kdybych nejdřív četla knížku. Takhle je to jedna z mých nejoblíbenějších pohádek. Co původně začne jako cesta pro spadlou hvězdu, kterou chce Tristan přinést svojí lásce, skončí úplně jinak. V některých ohledech se možná příběh neubírá zcela neočekávanou cestou, v jiných vás možná překvapí.
trailer

2. Tangled (Na vlásku)
Původně jsem si myslela, že se animákům vyhnu, ale nezmínit aspoň jeden od Disneyho by byl hřích. Těžko říct, proč se nakonec do výběru dostal Tangled, já osobně to svádím na Flynna a Maxima, protože jsou neodolatelná dvojka. Disneyho filmy by vydaly za celý nový článek, kdybych se skutečně rozepsala. Řekněme jen, že i když se tyhle filmy tváří, že jsou určené pro děti, pokaždé si tam najdu spoustu věcí, o kterých jsem přesvědčená, že by jim žádné malé dítě nerozumělo. A proto jsou disneyovky tak úžasné a skvělé.
trailer

1. The Princess Bride (Princezna nevěsta)
Popravdě je tohle film, kvůli kterému celý tenhle článek vzniknul. Chtěla jsem napsat článek jenom o tomhle filmu, ale pak jsem se rozhodla pro celý žebříček. The Princess Bride není na prvním místě náhodou, pro mě představuje naprostou dokonalost od začátku až do konce. Je pravda, že na začátku vás možná překvapí, že se neoctnete v pohádkové krajině, ale v pokoji malého nemocného chlapce, ke kterému přijde jeho dědeček s pohádkovou knížkou. Teprve, když mu pohádku začne číst, začíná hlavní příběh. Ani mě nenapadají slova, kterými bych film vychválila, tak vám prostě říkám, dejte mu šanci.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 TlusŤjoch TlusŤjoch | Web | 24. února 2014 v 21:57 | Reagovat

Stardust mne též zaujal.
Jako film.

2 Lyra Lyra | E-mail | Web | 26. února 2014 v 18:46 | Reagovat

Stardust jsem viděla několikrát a dodnes patří k mým nejoblíbenějším fantasy filmům. Dokonce se mi líbí více než knižní předloha (která mi příliš nesedla, škoda).

Tangled jsem si též oblíbila, jakkoliv jinak animovaným filmům příliš neholduji, tento mě nadchl. Skvělé písničky, postavy... a chameleon! :D

Z tvého seznamu jsem viděla ještě Princeznu nevěstu, ale již je to docela dlouho, takže si ten film moc nevybavuji. Zbylé tři filmy jsem neviděla, možná to někdy napravím. :-)

3 Tia Tia | Web | 27. února 2014 v 17:34 | Reagovat

Tangled. Jojo, občas to bylo i neuvěřitelně vtipné, třeba já jsem se smála při výkonech schopného princova oře nebo při "pánvičkové sebeobraně" hlavní hrdinky. :-)

4 Rogue Rogue | Web | 28. února 2014 v 23:56 | Reagovat

A právě proto, že Fantaghiro byla na x filmových dílů a ty filmy rozstříhaný na další části jsem nějak ztratila přehled a nikdy jsem to pořádně neviděla :D
Hvězdný prach mě příliš neoslovil, i když jsem se dívala opakovaně a hledala v tom, to pohádkové nadšení, kterým obvykle disponuju, nebyla jsem úspěšná.
A Na Vlásku jsem ještě stále neviděla, stydím se!

5 Magdaléna Magdaléna | Web | 1. března 2014 v 15:54 | Reagovat

Princezna nevěsta mě zaujala, stejně jako Fantaghiro :)
.
Viděla jsi Rebelku / The Brave? :)

6 Fantaghira Fantaghira | Web | 1. března 2014 v 19:33 | Reagovat

[5]: The Brave je taky super! Především hlavní hrdinka je neskutečně sympatická a fandila jsem jí celou dobu :-D

7 chamomillka1 chamomillka1 | Web | 8. března 2014 v 11:03 | Reagovat

Já mám z toho všeho nejradši asi Hvězdný prach, na knihu se chystám též :-) jinak to ohledně filmu u mně válcu H. Miyazaki ^^ (i když ne vždy to jsou jen pohádky ;-) )

8 Sentencia Sentencia | Web | 16. března 2014 v 17:30 | Reagovat

Spoustu pohádek znám a měla bych je ve svém seznamu taky :) Na tvou jedničku se musím v nejbližší době podívat. Přiznám se totiž, že jsem o ní ještě neslyšela.  Tangled je můj nejoblíbenější animák vůbec. Stardust - o tom netřeba mluvit, tohle se zkrátka povedlo a jak film, tak knížku, zbožňuju. EverAfter mám ráda hlavně kvůli Drew, protože je to moje nejoblíbenější herečka už od dětství :)A  Princezna Fantaghiró? Kvůli ní jsem vstávala o víkendech v šílené hodiny, jen abych ji viděla. Pravda, když člověk náhodou narazí na film teď, musí se smát, přesně jak píšeš, protože je to přece jenom starší kousek a na hodně věcech je to znát, ale i tak... ta nostalgie tam zůstává pořád :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama