St. Patrick's Day

28. března 2014 v 11:16 | Fantaghira |  Smaragdové zápisky
Konečně jsem se odhodlala k článku o oslavách sv. Patrika.
Tentokrát jsme na Patrika byly v Dublinu (oproti Galway, kde jsem byla před dvěma roky). Zdánlivě to byl dobrý nápad, protože se dalo očekávat, že v Dublinu bude větší a zajímavější průvod (což i byl), na druhou stranu bylo jasné, že Dublin bude mnohem přeplněnější lidmi. Tu druhou část jsem tak docela neodhadla, lidí tam bylo mnohem víc, než jsem čekala a chvílemi i hrozilo ušlapání davem. Možná trochu přeháním, protože i kdybych zakopla, tak bych neměla šanci spadnout na zem, a nikdy by mě tak nemohl ušlapat.
Ještě předcházející den jsem varovala, že pokud nebudeme na O'Connell Street vystávat od rána, těžko se dočkáme toho, že něco uvidíme. Samozřejmě jsme tam od rána nevystávaly, ale nakonec to nebylo tak zlé. Fotit se sice dalo jen na špičkách a s foťákem zvednutým, co nejvýš to šlo, ale jsem si jistá, že jsme na tom mohly být mnohem hůř. Stejně mě na každé fotce rozčilují dva pánové, kteří stáli před námi a měli naprosto šílené čepice. A právě ty jejich čepice mám skoro všude. Jako kdyby si je nemohli sundat, když už museli stát vepředu!
Celý průvod trval okolo dvou hodin a vzhledem k tomu, že mě před dvěma lety zklamal, jsem letos zklamaná nebyla, protože jsem tak nějak věděla, co očekávat. Je tedy pravda, že průvod v Dublinu se trochu víc blížil mé představě o tom, jak by to mělo vypadat, ale spíš to bylo pro to, že byl mnohem větší a okázalejší. I tady se ale spoustu věcí opakovalo - kapely, taneční soubory, divadelní soubory... Mám sice z průvodu okolo 300 fotek (jsem blázen), ale málokterá je něčím zajímavá.

Abych vás tady nezahltila fotkami, ke kterým vám ani nebudu schopná nic říct, rozhodla jsem se stvořit jakousi koláž (prostě jsem ty zajímavé fotky slepila do jednoho obrázku), ze které byste měli získat základní představu, jak to vypadalo. Nebo spíš jak vypadalo to zajímavější, co se dalo v Dublinu vidět.

A jako bonus mám ještě jednu fotku, jak to vypadalo v ulicích Dublinu. Fotila jsem i O'Connell Street, ale fotka zrovna nevyšla, takže tohle je fotka z Temple Baru (čtvrť, ne hospoda) toho odpoledne. Myslím, že pro představu to stačí.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 TlusŤjoch TlusŤjoch | Web | 28. března 2014 v 11:38 | Reagovat

Koláž se povedla, krásně zachycuje pestrost a mumraj.

2 Daletth Daletth | Web | 1. dubna 2014 v 23:49 | Reagovat

Myslím, že chápu, proč tě čepice oněch dvou pánů tak rozčilovaly :-D
Jinak moc pěkné fotky! Třeba se jednou do toho Irska taky podívám 8-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama