Září 2014

Ylvis

24. září 2014 v 11:22 | Fantaghira |  Vykecávám se...
Není to ještě tak dávno, co všude hrála ta šílená písnička What does the fox say. Nikdy se mi nelíbila a ani jsem nechápala, proč je z ní tolik lidí unešených. Snad kdyby to byl vtip, ale ono to vypadalo vážně a já neměla potřebu zjišťovat, jestli to tak skutečně je. Z omylu mě vyvedla kamarádka, když se rozhodla, že mi musí něco ukázat. Jméno Ylvis ve mně nevyvolalo nadšení. Jenže pak mi pustila jejich další písničky a všechno bylo jasné.

Ylvis jsou dva bráchové z Norska, kteří mají vlastní talkshow, vymýšlejí všemožné vtípky a zazpívají v podstatě cokoliv, ať je to rap nebo muzikál. Ale nenašla jsem jedinou jejich písničku, která by byla myšlená vážně. Oni sami někde o svojí slavné Fox řekli, že to byl vtip, že chtěli moct ve svojí talkshow říct, že měli šanci natočit velký hit, ale místo toho natočili písničku o tom, co říká liška. Jenže ono se jim to vymstilo, a jak to s onou písničkou dopadlo všichni ví.
Člověk, který neumí anglicky, může jejich písničky milovat bez toho, aby někdy přišel na to, že to jsou pouhé vtípky. Pokud nerozumíte textu, tak vás to prostě nenapadne. Narozdíl od Fox mají všechny další písničky texty, které dávají smysl.
Zde bych ráda představila malou ukázku toho, co mají na svědomí:


Kůň k pokochání

20. září 2014 v 7:42 | Fantaghira |  Živočichové
V komentáři u minulého článku mi TlusŤjoch navrhl, ať zveřejním nějaké fotky s koňmi.

Největší problém spočíval v tom najít nějaké fotky, které by byly moje - focené mnou. Poslední dobou se mi do ruky foťák dostane málokdy a zveřejňovat fotky, které nejsou ode mě (byť našich koní) se mi nechce. A už vůbec se mi nechce zveřejňovat fotky, které nejsou ode mě, ale na kterých jsem já.

Nakonec jsem si vzpomněla, že jsem v létě vlastně fotila ve volnosti jednoho z našich koní, který u nás není tak dlouho. Je to devítiletý valach Shagya araba, což vás možná překvapí, pokud o koních něco víte. Shagya arab nemusí být nutně bělouš a náš valach to krásně dokazuje.

Tak se tedy pokochejte.

And she's back

19. září 2014 v 10:17 | Fantaghira |  Vykecávám se...
Ano, jsem zpátky. Tedy, ne že bych ve skutečnosti někde byla. Celé léto jsem se nehla z téhle země a moje jediné výlety byly ty do práce a na závody. Vlastně se celé moje léto točilo kolem práce a koní. Nic jiného. Čas na blog by dokonce i byl, co ale chybělo, byla nálada. Měla jsem v hlavě nekolik článků, ale nikdy dost energie je skutečně napsat. A já jsem člověk, kterého nemá cenu do něčeho nutit, takže jsem blog radši na chvíli zahodila, než bych se nutila do psaní. Dneska jsem se ale probudila, podívala se z okna a řekla si, že dneska, dneska by to šlo.

Abych vás utvrdila v tom, že moje léto bylo skutečně tak zajímavé, jak znělo z předchozích řádků, trochu ho shrnu.
Co se práce týče, byla stejná jako loni. Lidi bohužel pořád stejní, snad jen jsem měla pocit, že jich do zoo chodí trochu míň. Jediná "novinka" oproti loňsku bylo, že jsem tam musela dvěma různým cizincům vysvětlovat, že papírové padesátikoruny jim opravdu nevezmu. Ale to nic není, kolegyni tam někdo dával papírovou dvacetikorunu a jedna postarší paní z Německa se jí ptala, jestli může platit německými markami.