Ylvis

24. září 2014 v 11:22 | Fantaghira |  Vykecávám se...
Není to ještě tak dávno, co všude hrála ta šílená písnička What does the fox say. Nikdy se mi nelíbila a ani jsem nechápala, proč je z ní tolik lidí unešených. Snad kdyby to byl vtip, ale ono to vypadalo vážně a já neměla potřebu zjišťovat, jestli to tak skutečně je. Z omylu mě vyvedla kamarádka, když se rozhodla, že mi musí něco ukázat. Jméno Ylvis ve mně nevyvolalo nadšení. Jenže pak mi pustila jejich další písničky a všechno bylo jasné.

Ylvis jsou dva bráchové z Norska, kteří mají vlastní talkshow, vymýšlejí všemožné vtípky a zazpívají v podstatě cokoliv, ať je to rap nebo muzikál. Ale nenašla jsem jedinou jejich písničku, která by byla myšlená vážně. Oni sami někde o svojí slavné Fox řekli, že to byl vtip, že chtěli moct ve svojí talkshow říct, že měli šanci natočit velký hit, ale místo toho natočili písničku o tom, co říká liška. Jenže ono se jim to vymstilo, a jak to s onou písničkou dopadlo všichni ví.
Člověk, který neumí anglicky, může jejich písničky milovat bez toho, aby někdy přišel na to, že to jsou pouhé vtípky. Pokud nerozumíte textu, tak vás to prostě nenapadne. Narozdíl od Fox mají všechny další písničky texty, které dávají smysl.
Zde bych ráda představila malou ukázku toho, co mají na svědomí:


Další věcí, co dělají moc rádi jsou různé vtípky na náhodné kolemjdoucí. Kdysi to asi začínalo v malém, ale postupně jim sláva přibývala a dneska je nechají ovládat výtah v hotelu nebo přestavět část prodejny Ikea. Já mám nejradši zrovna ten jejich výtah - Intelevator - inteligentní výtah ovládaný hlasem (který si ale dost často dělá, co chce).
Mám pocit, že poslední dobou se rozmáhá trend vtípků, které mají lidi k smrti vyděsit. Zrovna nedávno jsem viděla, jak někdo převlékl psa za obřího pavouka a děsil s ním lidi. Mně to tedy moc vtpiné nepřijde, protože když si představím, že bych to byla já, na koho by vyběhl obří pavouk, tak bych s největší pravděpodobností dostala zástavu srdce. To vtípky od Ylvis jsou skutečně vtipné. Neříkám, že by mě v tu chvíli nenaštvali, ale určitě bych se tomu potom ráda zasmála.

Pokud by vás zaujal ten jejich výtah, tak také přikládám:

A pokud si na YouTube zadáte Ylvis nebo I Kveld Med Ylvis (název jejich talkshow), najdete spoustu dalších zábavných věcí.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 TlusŤjoch TlusŤjoch | Web | 24. září 2014 v 13:40 | Reagovat

Jsou vtípky a vtípky.
Některý druh humoru mi nesdeí.

2 Víla Víla | Web | 24. září 2014 v 14:49 | Reagovat

Vtípek z výtahem znám a je boží :-D
Jinak jsem na tom dost podobně jak ty. Když jsem poprvé slyšela lišku, říkala jsem si, co to sakra je... Ale když jsem si o tom hledala víc a víc, začala jsem Ylvis milovat :D

3 Lúthien Lúthien | Web | 26. září 2014 v 17:16 | Reagovat

Ty jo, ten výtah neměl chybu!! :D Jen jsem se divila, že se nějaký lidi ani nesmáli. Mně se líbila i ta liška, bylo mi jasný, že je to myšleno ze srandy.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama