Listopad 2015

Ptactvo

19. listopadu 2015 v 13:00 | Fantaghira |  Živočichové
Mám za oknem takovou pěknou jabloň, na kterou lítá spousta ptactva, které si chce něco ukrást z krmítka. Včera jsem se něco z toho snažila nafotit. Je to sice přes zavřené okno, takže bych si doostření představovala lepší. Na druhou stranu tu teď řádí takový vichr, že při otevřeném okně bych neudržela ruku v klidu ani náhodou. A jinak vlastně ani nejde poznat, že to je přes okno. Taky nutno přiznat, že jsem fotila půjčenou zrcadlovkou.
Ptactva sem lítá docela dost, mám zatím napočítáno asi deset druhů, ale na fotkách jsou jen čtyři, protože ne všichni jsou tady pořád.

Vrabec polní.

Co nového

14. listopadu 2015 v 21:01 | Fantaghira |  Vykecávám se...
Za posledních pár měsíců se toho v mém životě událo docela dost, takže tenhle článek bude takové malé shrnutí všech radostí a starostí, některé s větším vysvětlením, některé bez, ale tak už to bývá.

V červnu jsem ještě plánovala, jak udělám zkoušky a v září státnice. Sice jsem měla splněné všechny předměty pro státnice z angličtiny, ale z bohemistiky jsem nezvlídla zkoušku z české literatury 2. poloviny 20. stletí (moje největší zkáza). Nicméně se ukázalo, že mi v indexu chybí potvrzený jeden zápočet (na online systému ale byl), a kvůli tomu jsem nemohla dělat v září ani tu angličtinu. Takže momentálně čekám do léta a doufám, že v červnu už udělám oboje státnice. Angličtina už bez problémů, na bohemistice musím udělat tu jednu prokletou zkoušku a bakalářku musím dopsat. Snad nic, co bych nezvládla...

Tohle léto jsem nechodila na brigádu, protože jsem původně měla v plánu strávit část prázdnin učením se na státnice. To nevyšlo, tak jsem měla hodně času na koně. Vyplatilo se to červenci, kdy jsem poprvé vyhrála závody. Kdo už tu někdy byl, možná uhodne, že vytrvalostní. Byla to soutěž stupně L, což jsem si kdysi dala jako jeden ze splněných cílů (je to tu někde v článku...). Zároveň jsem díky tomu vyhrála mistrovství jihočeské oblasti seniorů (Jsem mistr!!!). Třikrát sláva a pětkrát hurá!

Český Krumlov

9. listopadu 2015 v 22:06 | Fantaghira |  Česká republika
Za posledních pár měsíců se toho odehrálo víc než dost a většinu z toho nechci rozebírat. Nevím, jestli se na blog vracím trvale, nebo jestli tu budou spíš nárazové články. To ukáže čas. Dneska vám chci nabídnout pár fotek z Českého Krumlova, kde jsem dneska byla. Dá se očekávat, že fotek z Krumlova budu mít brzy mnohem víc a velice pravděpodobně i lepších, ale tyhle jsou první.
Fotky bez komentáře, protože víceméně není co dodat. Ne nadarmo je Český Krumlov v UNESCO.