Co nového

14. listopadu 2015 v 21:01 | Fantaghira |  Vykecávám se...
Za posledních pár měsíců se toho v mém životě událo docela dost, takže tenhle článek bude takové malé shrnutí všech radostí a starostí, některé s větším vysvětlením, některé bez, ale tak už to bývá.

V červnu jsem ještě plánovala, jak udělám zkoušky a v září státnice. Sice jsem měla splněné všechny předměty pro státnice z angličtiny, ale z bohemistiky jsem nezvlídla zkoušku z české literatury 2. poloviny 20. stletí (moje největší zkáza). Nicméně se ukázalo, že mi v indexu chybí potvrzený jeden zápočet (na online systému ale byl), a kvůli tomu jsem nemohla dělat v září ani tu angličtinu. Takže momentálně čekám do léta a doufám, že v červnu už udělám oboje státnice. Angličtina už bez problémů, na bohemistice musím udělat tu jednu prokletou zkoušku a bakalářku musím dopsat. Snad nic, co bych nezvládla...

Tohle léto jsem nechodila na brigádu, protože jsem původně měla v plánu strávit část prázdnin učením se na státnice. To nevyšlo, tak jsem měla hodně času na koně. Vyplatilo se to červenci, kdy jsem poprvé vyhrála závody. Kdo už tu někdy byl, možná uhodne, že vytrvalostní. Byla to soutěž stupně L, což jsem si kdysi dala jako jeden ze splněných cílů (je to tu někde v článku...). Zároveň jsem díky tomu vyhrála mistrovství jihočeské oblasti seniorů (Jsem mistr!!!). Třikrát sláva a pětkrát hurá!Už někdy od srpna jsem věděla, že prběhne stěhování. Nakonec to bylo (z mnoha důvodů) dřív, než jsem čekala. Od konce září už tedy bydlím jinde, konkrétně v malé zapomenuté vesničce v Jižních Čechách. Do Rakouska je to odtud blíž než do nejbližšího města. A je tu božský klid.

Vzhledem k tomu, že do školy už vlastně nemusím, začla jsem také s hledáním práce. Včera (v pátek) jsem nastoupila. Pracuji v Českém Krumlově (proto ten nenápadný příslib více fotek) na recepci jednoho nejmenovaného hotelu. Zase jdu v pondělí, potřebují mě nejdřív zaučit, aby mě tam mohli nechat vládnout samotnou, tak jsem zvědavá. Zatím umím jen skenovat pasy a řadit objednávky do šanonu (velké umění :D). Zajímavostí je, že nejvíc turistů v Krumlově je z Číny, Taiwanu a Thajska (aspoň v našem hotelu) - já si totiž myslela, že všichni ti Asiaté v ulicích, co si fotí "selfíčka" jsou Japonci. Až budu něco umět a budu mít nějaké zajímavé informace, tak o práci plánuju článek.

To je asi z těch největších událostí všechno. Na blog jsem při tom všem neměla ani pomyšlení. Hlavně to stěhování neproběhlo úplně bez obtíží, ale to nemá cenu rozebírat.

Tak snad zase někdy brzy,
F.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Silwiniel Silwiniel | Web | 15. listopadu 2015 v 10:10 | Reagovat

To je super, že jsi školu nevzdala, tak ti moc přeju, ať už to máš co nejdřív úspěšně dokončené! Gratuluju k nalezení práce, zní to zajímavě, tak snad tě to bude bavit :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama