Killarney

22. ledna 2017 v 17:07 | Fantaghira |  Smaragdové zápisky
V listopadu jsem se opět po delší době vydala do mého milovaného Irska. Návštěva to byla plánovaná už někdy od června, ale nakonec jsem do poslední chvíle nevěděla, jestli mi vůbec v práci dají dovolenou. No, dali, ale já už byla v takovém stavu, že jsem byla i ochotná nechat se vyhodit jen, abych mohla odjet. Ale díky tomuhle jsem vlastně vůbec nic naplánovaného neměla. Měla jsem hrubou představu, co všechno chci vidět, ale to bylo všechno. Nakonec to ale vyšlo parádně.
Po povinné návštěvě Galway, kde už jsem ani nefotila, protože všechno mám dávno nafocené, jsem pokračovala na jih do Killarney. Je to příjemné městečko, které se nachází na kraji stejnojmenného národního parku. Mě navíc zaujalo, kolik různých kostelů se dá po městě najít.

St. Mary's Church of Ireland - tedy kostel protestantského vyznání.


Pak se zde nachází františkánské opatství.

Metodistický kostel.

A nakonec samozřejmě i katolická katedrála zasvěcená stejně jako protestantský kostel sv. Marii - St. Mary's Cathedral.

Mezi další pamětihodnosti určitěpatří i Killarney House, někdejší panské sídlo, se zahradami. Ačkoliv listopad asi nebyl zrovna nejlepší dobou k návštěvě, když nic nekvete.

Po městě se také nacházelo několik různých soch, já sem přidávám orla a jeleny:


A takhle nějak vypadá obyčejná ulice ve městě. Byť jsem tam přijela 7. listopadu, už připravovali vánoční vyzdobu, což mě trochu děsilo. Napravo můžete vytušit sochu orla, co je výše. Mimochodem tohle byl zrovna jeden ze dvou dnů, kdy se výrazněji nevydařilo počasí. Jinak jsem ale měla štěstí, ale to uvidíte třeba příště.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 alpos alpos | Web | 12. února 2017 v 19:32 | Reagovat

tak v Irsku jsem ještě nebyla- asi bych se tam měla podívat, vypadá to zajímavě...děkuji za inspiraci A.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama