Únor 2017

Horror Story

24. února 2017 v 22:25 | Fantaghira |  Píšu...
Slzy z roztříštěných světů
dopadají na sklo tvého okna.
Noční děsi se probouzejí.
Nastává čas strachu.
Dýchat je zakázáno.

Ledové pařáty stírají
hranice mezi sny a skutečností.
Hrůzovláda noci začíná.
Svět se halí temnotou.
Vidět je zakázáno.

Dunivé ticho se odráží
v ozvěně od čtyř holých stěn.
Lidskost se propadla do pekel.
A ty tam skončíš taky.
Tvůj křik zaniká v burácení hromů.

Je jen tma, tma, tma a nic.

Ring of Kerry - čast 1

11. února 2017 v 19:51 | Fantaghira |  Smaragdové zápisky
Ring of Kerry není žádný prsten z Kerry. Také to není žádný kruh z kamenů, jaké se dají různě po Irsku najít. Ring of Kerry se říká cestě, která vede kolem dokola poloostrova Kerry. Začíná se v Killarney, odkud vás ukazatele navedou na správnou silnici a pořád dál, až zase dojedete zpátky do Killarney. Kromě silnice by okolo poloostrova měla vést i cesta pro odvážné pěší turisty, mám pocit, že projít celou trasu trvá okolo deseti dnů, jelikož vzdálenost se pohybuje nad 200km.
Já si zaplatila výlet autobusem. Vzhledem k ročnímu období (listopad) jel minibus a celkem nás tam bylo šest. Díky tomu mám ale pocit, že jsme častěji stavěli a měli na všechno víc času, protože než vystoupí a nastoupí šest lidí zabere mnohem míň času, než kdyby nás bylo třeba čtyřicet. Na druhou stranu v létě je déle vidět, takže těžko říct. Stejně ale raději cestuji v menším počtu, takže jsem byla ráda.

První zastávkou byla Kerry Bog Village. Skanzen vesničky, kde uvidíte, jak se dřív žilo. "Bog" v názvu znamená rašelinu, protože v okolí se rašelina těžila. Doteď se v některých částech Irska vysušená rašelina používá na topení.