Jak jsem se stěhovala

21. listopadu 2018 v 11:33 | Fantaghira |  Vykecávám se...
Dva dny zpátky jsem se kvůli nové práci musela stěhovat. Bez vlastního auta mi nezbylo než se spolehnout na vlaky. Víte, jak v Čechách všichni nadávají na spolehlivost českých drah (aspoň já na ně vždycky nadávala), v Anglii je to dost podobné. Já byla zatím vždycky v klidu, protože pokud se vám někdy stalo, že musíte jet trasu České Budějovice - Plzeň čtyři hodiny a potřebujete k tomu tři vlaky a čtyři autobusy, tak o moc hůř už být nemůže. Ale je pravda, že vždycky když tady potřebuju někam vlakem, je problém. Jakože vlakem jezdím většinou jenom na letiště, už jsem zažila zpoždění, protože nemohli dostat nějakého vtipálka z kolejiště, a zažila jsem stávku, kdy jezdila jenom půlka vlaků. Není to moc příjemný, když potřebujete být na letišti včas. Ale vždycky jsem zastávala názor, že na český dráhy to teda nemá.

Nicméně... Načrtnu situaci. Jsem připravená na stěhování, potřebuju se dostat ku Londýnu, mám narvaný kufr (cca 30kg), narvaný batoh, tašku s laptopem, a tašku v ruce. Mám jet v pondělí ráno, takže si hezky vstanu, všechno kontroluju, když tu najednou dostanu zprávu od svého odvozu na nádraží, že "hej, vlaky do Londýna mají nějaký problémy, na Waterloo se nedá dostat". Cool. "Ale nějaký vlaky jezdí, ten tvůj by měl jet." Horečně kontroluju, u mého spoje svítí "on time".

Přijedeme na nádraží a tabule odjezdů nabízí neskutečný pohled. Cancelled se střídá s Delayed. Můj vlak? Delayed. Kontroluju internet. A jo, on dojel z Weymouth do Bournemouth a tam mu naskočilo "delayed" a dál už nejede. Super fun.

Zjišťujeme co a jak. Tam ten vlak, co měl jet v 10:12, by měl přijet někdy okolo jedenácti a pak pojede do Londýna. Nu což, hlavně aby přijel. Tak čekám, čekám, mrznu. No nebudu napínat, nakonec ten vlak skutečně přijel. Ale tím radost nekončí, protože abych se dostala, kam potřebuju, musím ještě dvakrát přestoupit. Všechny vlaky zpožděné, jízdní řády jako by neexistovaly. A tahejte se s těžkými zavazadly po nádražích, když ani nevíte, jestli ten vlak skutečně přijede.

Vzývala jsem všechna známá i neznámá božstva, abych se do Londýna dostala ještě před setměním, ještě ten den. Nakonec se zadařilo k mojí neskutečné úlevě. Ale až příště budu chtít někam jet, pojedu autobusem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama