Odejít

7. listopadu 2018 v 16:57 | Fantaghira |  Vykecávám se...
Od chvíle, kdy jsem nastálo odešla z České republiky do zahraničí, se setkávám s množstvím reakcí od lidí, kteří mi říkají, jak jsem odvážná a statečná a silná, a jak mě obdivují, protože oni by nikdy nic takového nedokázali. Pro ně všechny mám jen jedno slovo. Blbost!

Ne, nebudu říkat, že odejít bylo snadné, že jsem tomu nemusela nic obětovat, ani že mi to chvílemi nelámalo srdce. Nic není zadarmo. Nejhorší chvíle byla těsně před loňskými Vánoci, kdy musel být kvůli vážné nemoci uspán můj pes, a já si doteď vyčítám, že jsem tam nemohla s ním být. Na druhou stranu když jsem bydlela v Čechách, byl kolikrát můj pes to jediné, co mi za celý den dokázalo dodat vůli dál žít. Trpěla jsem depresemi a nenáviděla svůj život. A nejhorší bylo, že jsem věřila tomu, že na tom není nic špatně. Protože jsem dospělá, tak se přece sluší, abych měla vlastní bydlení, abych měla práci, abych platila účty a splácela hypotéku. Abych vytvořila tuhle iluzi skvělého dospělého života pro ostatní, protože tak je to správně. A celou tu dobu jsem přitom čekala na nějakou změnu. Hádejte co! Pokud budete sedět doma a čekat na změnu, nikdy se nedočkáte.

Musela jsem přijít o strašně moc a dostat se až na úplné dno, abych si uvědomila, že takhle to dál nejde. Musela jsem odjet na druhý konec světa, abych viděla věci z jiné perspektivy. Abych zjistila, že můžu dělat to, co mě baví, co chci, že můžu být šťastná a neudeří do mě blesk.

Není nic horšího než si plnit sen, když vám do toho hlas ve vaší hlavě neustále říká, že si to nezasloužíte. Deprese a úzkosti se nezbavíte lusknutím prstů. Ale můžete je nenechat vyhrát. Já jsem na Nový Zéland přijela tak vyčerpaná, že jsem z toho ani neměla radost. Musela jsem se nutit vyjít ven a dělat věci. Až jsem se najendou nemusela nutit a zjistila jsem, že se usmívám.

Některým lidem se moje životní volby nelíbí, byli by raději, kdybych měla stálou práci, vlastní byt, ideláně přítele či manžela. Tihle lidé byli odsunuti z mého života, protože pokud nebudou respektovat moji volbu být šťastná, tak nemají žádné právo v mém životě být.

To ostatně radím všem, vykašlete se na to, co říkají ostatní. Je to váš život, dělejte věci, které vás dělají šťastnými, a ne věci, které dělají ostatní šťastnými. A nečekejte na správný moment, správný moment je teď! Tak jděte a splňte si svoje sny!

Corfe Castle, England, červen 2018
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama