Změna je život

5. listopadu 2018 v 20:12 | Fantaghira |  Vykecávám se...
Je neskutečnou ironií, že jsem se rozhodla vrátit na blog zrovna v době, kdy je tématem týdne "Změna je život". Protože od chvíle, kdy jsem tu psala řádky naposledy, se toho změnilo strašně moc. V podstatě celý můj život.

Je zpětně lehce úsměvné dívat se, jak jsem psala články. Krásně se na tom dá sledovat, jak se můj život hroutil, či nehroutil. A protože změna je život, pojďme si tak rychle projet, co se stalo od posledního zveřejněného článku - v únoru 2017.

Takže... V únoru 2017 jsem byldela v Čechách, měla práci a měla plán. Plán je vždycky špatně. Můj plán byl zažádat si v březnu o working holiday visa na Nový Zéland, odjet tam na rok a splnit si sen. Vízum jsem samozřejmě nedostala, protože než jsem vyplnila jejich skvělý formulář (který mě straší ve snech doteď), kapacita víz byla vyčerpána. O to horší, že jsem už předtím dala v práci dvouměsíční oznámení o výpovědi. Takže jsem najednou byla bez práce a bez plánu. Nicméně celý můj život v Čechách se hroutil, takže jsem udělala jedinou možnou věc, a rozhodla se, že k*rva už taky! na Nový Zéland pojedu tak jako tak, aspoň na dovolenou, protože musím pryč.

Na Novém Zélandu jsem strávila dva a půl měsíce. Neskutečné, skvělé, úžasné dva a půl měsíce. Nový Zéland je všechno, o čem jsem kdy snila. Nestihla jsem všechno, co jsem chtěla, ale stihla jsem toho dost. Krom krás Nového Zélandu jsem zjistila, že můžu být šťastná, že můžu dělat věci, které mě baví, že se do Čech nikdy nevrátím, protože mě život tam nikdy štěstí nepřinesl.

Po Novém Zélandu a utracení téměř všech svých úspor jsem si našla práci v Irsku. V mém milovaném Irsku, protože Irsko bylo vždycky ta země, kde jsem se cítila doma. Musí to být něco v Irském vzduchu, protože vím, že v tomhle nejsem sama. Pracovala jsem jako průvodce v turistické jízdárně, dělali jsme vyjížďky na pláž a bylo to božské. Na zimu ovšem zavírají, protože není dost turistů v okolí. V říjnu jsem tam končila a musela si najít něco dalšího.

Protože se mi nezadařilo najít vhodnou práci v Irsku, přesunula jsem se do vedlejší Anglie. Řeknu vám, ani nevím proč jsem měla Anglii až jako náhradní výběr. Irsko je pořád v mém srdci, ale Anglie je místo, kde chci žít. Před rokem jsem sem přijela a miluju to tu. Během svých volných dní jsem toho dost procestovala, konečně jsem viděla Stonehenge a Glastonbury a Durdle Door a spoustu dalšího. A jsem tu šťastná a dělám něco, co mě baví.

Odejít z Čech nebylo snadné, jak si někteří myslí. Bylo to něco, co jsem chtěla udělat delší dobu, ale vždycky jsem měla pocit, že mě tam něco drží. Ale nenáviděla jsem svůj život, ani jsem nevěděla jak moc. Až když jsem našla svoje štěstí, svojí radost, svojí volnost, jsem si uvědomila, jak správné bylo mé rozhodnutí. Musela jsem tomu něco obětovat, ale ta změna v mém životě za to stála.

To abyste mi ten Nový Zéland věřili :D (ne, jenom se ráda chlubím!)
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Jan Turon Jan Turon | Web | 6. listopadu 2018 v 17:59 | Reagovat

Tak ať se daří máte pěkně dobrodružný život  opravdu jako ta princezna Fantagiro.

2 Platan Platan | E-mail | Web | 6. listopadu 2018 v 20:44 | Reagovat

Odvážny nápad so šťastným koncom. S tým, ako miluješ každú krajinu, ale mám tušenie, že ešte čo to pocestuješ :-D  :-D

3 Lucky Lady. Lucky Lady. | Web | 6. listopadu 2018 v 20:51 | Reagovat

Veľmi pekný článok, vždy som snívala odísť do zahraničia, ale do Austrálie zo Slovenska. Doteraz sa mi to nepodarilo, a mám takého tušáka, že sa mi to ani nepodarí. Preto veľmi obdivujem ľudí, ako si ty, že našli v sebe odvahu, odložili bokom strach, a konečne sa vydali svojou cestou, ktorú si priali. Veľký obdiv, a zaujímali by ma aj podrobnosti. :-) Zaraďujem do výberu na http://tema-tydne.blog.cz/

4 Fantaghira Fantaghira | Web | 7. listopadu 2018 v 17:05 | Reagovat

[1]: Děkuji

[2]: Cestování mám v krvi. Ale myslím, že bydlet budu v Anglii :-)

[3]: Podrobnosti... Prostě jsem se na sebe naštvala a odjela. O něčem budu psát, nějaké detaily nechci sdílet, ale ráda bych motivovala další lidi k tomu, aby šli za svými sny. Proč by se ti nepodařilo odejít do Austrálie? Neposlouchej svůj mozek, který ti bude říkat, jak je to nemožné, poslouchej svoje srdce, které ti říká, co chceš.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama